Ana içeriğe git

İktidarı Ürküten Kaftancıoğlu'ndan AçıklamaDevam oku     DÇH NEDİR? NEDEN VAR?-Gujan CeyhanDevam oku     İKKD Worşer/Kengeş toplantısının 2.si yapıldı..Devam oku     TMMOB İçmimarlar Odası Ankara Şube Seçimleri Devam oku     Üniversite biat etmezmiş! Külliyen yalan…-Murat SevinçDevam oku     2018'E DE BOYUN EĞMEDEN GİRİYORUZ!..Devam oku     Muhittin Ünal: “ZORUNLU BİR AÇIKLAMA”Devam oku     Kültür Tahribatına Dair Söyleyecek Sözümüz Var!-DÇH GençliğiDevam oku     Kem söz ve bir konuşma üzerine..-Adnan ÖzveriDevam oku     Biz neyiz? Ne değiliz?-Gujan CeyhanDevam oku     

 

Kimler çevrim içi

Şu an 0 kullanıcı ve 3 ziyaretçi çevrim içi.

Kimler yeni

  • dorukb
  • Ozcan Sanbay
  • Arslanbay
  • ehayatibora
  • Tarkan Çakas

Kullanıcı girişi

DÇH-Gençlik Birimi

Merhaba,
Toplumun en dinamik kesimi olan, çıkarsızca ve cesurca adımlar atarak dönüşümün öncüsü olma potansiyeli taşıyan gençliğe yeterince söz ve karar hakkı tanınmaması toplumsal ilişkilerin en büyük eksikliklerindendir. Bu eksikliği, her halk kendi özgül koşullarına göre farklı düzeylerde taşımaktadır.
Bizler DÇH-Gençlik Birimi ve çevresi olarak; ara işlerin aranılan elemanı olmanın ötesine geçip, ilk kurulduğu günden itibaren merkezi karar organlarına gençlikten temsilci almayı önkoşul olarak belirleyerek gençliğe eşitlikçi bakışını özetleyen Demokratik Çerkes Hareketi’nin ilkeleri ve işleyişi çerçevesinde katkı sunacağız. Hem DÇH içinde karar ve uygulama süreçlerine aktif katılacak hem de bu demokratik merkeziyetçi yaklaşımı tüm toplumsal katmanlara yaymak için uğraş vereceğiz. Gençliğin salt “zekhes-kaşhen-şeşhen” üçgeni çerçevesinde hapsedildiği fanuslarını politikleşen sosyal bilinçle, elbirliğiyle aşmaya çalışacağız.
Öğrenci olsun, çalışan olsun, işsiz olsun tüm gençliğin kendine has sorunlarını merkezimize almakla birlikte, gençliğin mücadeledeki yerini diğer toplumsal unsurlardan, üretim ilişkilerinden ve kabzenin gereklerinden soyutlamamız mümkün değildir. Dolayısıyla, toplumsal enerjiyi bütünlüklü bir perspektifle açığa çıkarmak için elimizden geleni yapacağız.
Bugüne kadar olduğu gibi yeni sitemizde de, emek ve kimlik bilincimizin öncü kuşağı thamadelerimizin aydınlattığı yolda yürüyecek, devraldığımız bayrağı hak ettiği onurla taşıyacağız.
Sizleri, gençliğin tüm sıcaklığıyla, sevgiyle, saygıyla selamlarız.
 
DÇH-Gençlik Birimi

Premium Drupal Themes by Adaptivethemes