Ana içeriğe git

Sözmez Baykan'ı ve Mücadelesini Selamlıyoruz!.Devam oku     Ah o gemide ben de olsaydım…- Murat SevinçDevam oku     Rusya’nın Anadil Yasasına Karşı 126 Kurumdan Çağrı!Devam oku     Anadillerin Seçmeli Yapılmasıyla İlgili Forum’un ArdındanDevam oku     Güncel.. 'Adnan Hoca’dan ‘ahlaksız’a nasıl geldik!Devam oku     24 Haziran’ı Doğru Okumakla ve ‘Yakışanı Yapmakla’ Mükellefiz!Devam oku     DÇH 21 MAYIS METNİDevam oku     1 MAYIS’tan 24 Haziran'a Emeğin Yolundayız!Devam oku     Türkiye Çerkesleri Particiliğe, Yancılığa HAYIR Diyor!Devam oku     Kaffed'den Tetikçi Fuat Uğur'a İlişkin AçıklamaDevam oku     

 

Kimler çevrim içi

Şu an 0 kullanıcı ve 1 ziyaretçi çevrim içi.

Kimler yeni

  • cerkes19
  • Kamilatam
  • dorukb
  • Ozcan Sanbay
  • Arslanbay

Kullanıcı girişi

DÇH-Gençlik Birimi

Merhaba,
Toplumun en dinamik kesimi olan, çıkarsızca ve cesurca adımlar atarak dönüşümün öncüsü olma potansiyeli taşıyan gençliğe yeterince söz ve karar hakkı tanınmaması toplumsal ilişkilerin en büyük eksikliklerindendir. Bu eksikliği, her halk kendi özgül koşullarına göre farklı düzeylerde taşımaktadır.
Bizler DÇH-Gençlik Birimi ve çevresi olarak; ara işlerin aranılan elemanı olmanın ötesine geçip, ilk kurulduğu günden itibaren merkezi karar organlarına gençlikten temsilci almayı önkoşul olarak belirleyerek gençliğe eşitlikçi bakışını özetleyen Demokratik Çerkes Hareketi’nin ilkeleri ve işleyişi çerçevesinde katkı sunacağız. Hem DÇH içinde karar ve uygulama süreçlerine aktif katılacak hem de bu demokratik merkeziyetçi yaklaşımı tüm toplumsal katmanlara yaymak için uğraş vereceğiz. Gençliğin salt “zekhes-kaşhen-şeşhen” üçgeni çerçevesinde hapsedildiği fanuslarını politikleşen sosyal bilinçle, elbirliğiyle aşmaya çalışacağız.
Öğrenci olsun, çalışan olsun, işsiz olsun tüm gençliğin kendine has sorunlarını merkezimize almakla birlikte, gençliğin mücadeledeki yerini diğer toplumsal unsurlardan, üretim ilişkilerinden ve kabzenin gereklerinden soyutlamamız mümkün değildir. Dolayısıyla, toplumsal enerjiyi bütünlüklü bir perspektifle açığa çıkarmak için elimizden geleni yapacağız.
Bugüne kadar olduğu gibi yeni sitemizde de, emek ve kimlik bilincimizin öncü kuşağı thamadelerimizin aydınlattığı yolda yürüyecek, devraldığımız bayrağı hak ettiği onurla taşıyacağız.
Sizleri, gençliğin tüm sıcaklığıyla, sevgiyle, saygıyla selamlarız.
 
DÇH-Gençlik Birimi

Premium Drupal Themes by Adaptivethemes