Ana içeriğe git

Türkiye Çerkesleri Particiliğe, Yancılığa HAYIR Diyor!Devam oku     Kaffed'den Tetikçi Fuat Uğur'a İlişkin AçıklamaDevam oku     “Türkiye gider Mersine, eller gider tersine”: Akkuyu/Sinop… Devam oku     Kastelli’den ‘Dombili’ye: ‘Bizim Çiftlik’ Devam oku     8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ!Devam oku     Panel: Değişen Rolü ile KadınDevam oku     SÜRGÜNLERİN ULUSU-Serdar Eren Devam oku     Forbes dergisi Türkiye'nin en zenginlerini açıkladı Devam oku     23 Şubat Sürgünü ve Güncel Karşılıkları!..Devam oku     DİSK-AR araştırması: “Türkiye İşçi Sınıfı Gerçeği” Devam oku     

 

Kimler çevrim içi

Şu an 0 kullanıcı ve 0 ziyaretçi çevrim içi.

Kimler yeni

  • Kamilatam
  • dorukb
  • Ozcan Sanbay
  • Arslanbay
  • ehayatibora

Kullanıcı girişi

DÇH-Gençlik Birimi

Merhaba,
Toplumun en dinamik kesimi olan, çıkarsızca ve cesurca adımlar atarak dönüşümün öncüsü olma potansiyeli taşıyan gençliğe yeterince söz ve karar hakkı tanınmaması toplumsal ilişkilerin en büyük eksikliklerindendir. Bu eksikliği, her halk kendi özgül koşullarına göre farklı düzeylerde taşımaktadır.
Bizler DÇH-Gençlik Birimi ve çevresi olarak; ara işlerin aranılan elemanı olmanın ötesine geçip, ilk kurulduğu günden itibaren merkezi karar organlarına gençlikten temsilci almayı önkoşul olarak belirleyerek gençliğe eşitlikçi bakışını özetleyen Demokratik Çerkes Hareketi’nin ilkeleri ve işleyişi çerçevesinde katkı sunacağız. Hem DÇH içinde karar ve uygulama süreçlerine aktif katılacak hem de bu demokratik merkeziyetçi yaklaşımı tüm toplumsal katmanlara yaymak için uğraş vereceğiz. Gençliğin salt “zekhes-kaşhen-şeşhen” üçgeni çerçevesinde hapsedildiği fanuslarını politikleşen sosyal bilinçle, elbirliğiyle aşmaya çalışacağız.
Öğrenci olsun, çalışan olsun, işsiz olsun tüm gençliğin kendine has sorunlarını merkezimize almakla birlikte, gençliğin mücadeledeki yerini diğer toplumsal unsurlardan, üretim ilişkilerinden ve kabzenin gereklerinden soyutlamamız mümkün değildir. Dolayısıyla, toplumsal enerjiyi bütünlüklü bir perspektifle açığa çıkarmak için elimizden geleni yapacağız.
Bugüne kadar olduğu gibi yeni sitemizde de, emek ve kimlik bilincimizin öncü kuşağı thamadelerimizin aydınlattığı yolda yürüyecek, devraldığımız bayrağı hak ettiği onurla taşıyacağız.
Sizleri, gençliğin tüm sıcaklığıyla, sevgiyle, saygıyla selamlarız.
 
DÇH-Gençlik Birimi

Premium Drupal Themes by Adaptivethemes