Ana içeriğe git

İktidarı Ürküten Kaftancıoğlu'ndan AçıklamaDevam oku     DÇH NEDİR? NEDEN VAR?-Gujan CeyhanDevam oku     İKKD Worşer/Kengeş toplantısının 2.si yapıldı..Devam oku     TMMOB İçmimarlar Odası Ankara Şube Seçimleri Devam oku     Üniversite biat etmezmiş! Külliyen yalan…-Murat SevinçDevam oku     2018'E DE BOYUN EĞMEDEN GİRİYORUZ!..Devam oku     Muhittin Ünal: “ZORUNLU BİR AÇIKLAMA”Devam oku     Kültür Tahribatına Dair Söyleyecek Sözümüz Var!-DÇH GençliğiDevam oku     Kem söz ve bir konuşma üzerine..-Adnan ÖzveriDevam oku     Biz neyiz? Ne değiliz?-Gujan CeyhanDevam oku     

 

Kimler çevrim içi

Şu an 0 kullanıcı ve 3 ziyaretçi çevrim içi.

Kimler yeni

  • dorukb
  • Ozcan Sanbay
  • Arslanbay
  • ehayatibora
  • Tarkan Çakas

Kullanıcı girişi

Tek Tip Kimliğe Hayır!..

Merhaba Dostlar,
Kimlik, cepteki bir kart ise, adlandıran, tarif eden, kategorize eden üretilmiş ve bitmiş bir olgudur.
İnsanların önemli bir parçası olan kimliklerine bu şekilde bakmak çok yanıltıcıdır.
Bireylerin ve toplumların kimlikleri, emeğin gelişimi ile birlikte adeta durmadan değişen, yenilenen, bazen ölen ve yeniden doğan bir canlı gibidir.
Değişim kaçınılmazdır ve yakın zamana kadar, toplumların kimlikleri çatışarak, uzlaşarak, birleşerek veya ayrışarak ama hep zenginleşerek bugünlere gelebilmiştir. 
Tarih boyunca insan neslinin ürettiği sonsuz zenginlikteki kimlikler, bugün, sermayenin parlattığı "tüketim toplumu kimliği"nin baskısı ve tehdidi altındadır.
İşte bu tehdide karşı duran, bunu emeğin aydınlığında ifade eden dostlarıma merhaba diyorum.
Hakan J. Gezgin
 
Premium Drupal Themes by Adaptivethemes