Ana içeriğe git

8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ!Devam oku     DÜN MADIMAK'I YAKTILAR, BUGÜN HER YERİ!Devam oku     21 MAYIS Soykırımdır, Sürgündür, Asimilasyondur!Devam oku     1 MAYIS’ta Emeğimizle ve Kimliğimizle Varız!Devam oku     KAFFED BAŞKANI YAŞAR ASLANKAYA’NIN AKP'YE TRANSFERİ HAKKINDA!Devam oku     MAHMUT ÖZDEN'in Katilleri Halka Açıklansın!Devam oku     EYT Tüm Toplumun Meselesidir!-Volkan DüzenliDevam oku     Bugün 30 Eylül: YAŞASIN ÖZGÜR ABHAZYA!..Devam oku     3. Havalimanı İşçileri Pervasızlığa İsyan Etti!Devam oku     12 Eylül Darbesi ve Darbe ÇocuklarıDevam oku     

 

Kimler çevrim içi

Şu an 0 kullanıcı ve 1 ziyaretçi çevrim içi.

Kimler yeni

  • cerkes19
  • Kamilatam
  • dorukb
  • Ozcan Sanbay
  • Arslanbay

Kullanıcı girişi

TAŞERONLAR VE KİRLİ KURGULARI!..

“Dünyadaki en büyük tehlike eyleme dönüşmüş cehalettir.” Goethe
Bilindiği gibi; küresel odakların ve yerel uzantılarının gölgesine sığınarak Çerkes toplumu içerisinde kendisine alan açmaya çalışan kişi ve gruplar, toplumumuzun emektarlarını ve kurumlarımızı itibarsızlaştırma, değersizleştirme ve düzmece senaryolarla zan altında bırakma amaçlı bir kara propaganda çalışması yürütmekteler.
Sahte isimlerle, sanal alanlarda kahramanlık yapanlarla, toplumu polemiklere çekerek oyalamaya çalışanlarla muhatap olmamamız, oyuna gelmemek için bu gelişmelere sessiz kalmamız, sanki “ortada bir suç var ve biz de konuşamıyoruz” gibi bir istismarcı yaklaşıma da neden olabiliyor. Bu nedenle, gelişmelerden yeterince haberdar olmayan dostlarımıza da bir açıklama yapmak durumundayız.
Değerli Dostlar,
Geçmişten kuyruk acısı olan ve “tam bağımsız” duruş üzerinden sık sık nasırına bastığımız neoliberal özneler, Türkiye coğrafyasından tanıdık gelen “Zaman/Akit”vari yöntemlerle “suç ve suçlu yaratma” derdindeler. “Rakip” gördükleri Kaffed’i ve DÇH’yi özel hedef yapma hesapları elbette tesadüf değil. Bundan bir “başarı” çıkacağını sanmaktalar. Yanılıyorlar!..
Konunun Özeti Şöyle.. Kurdukları ilişkiler artık herkesçe bilinen ÇHİ(Çerkes Hakları İnisiyatifi) çevresinden birkaç kişinin, tıpkı feyz aldıkları malum güçler gibi gerçek ve sahte isimlerle bir taşla birkaç kuş vurma gibi belirli hesaplar içine girdikleri apaçık ortadadır.
Sahte isimlerle servis edilen yazının konusu ve hedefi olan Apeas şirketi, sahiplerinin Çerkes olmasının ötesinde bizler için herhangi bir ticari kuruluştur. Ayrıca, bu şirketin 100 civarında çalışanından herhangi bir çalışanı olan DÇH’li bir arkadaşımız üzerinden Apeas firmasıyla DÇH’yi özdeşleştirme çabası traji-komik olmakla birlikte, söyleyecekleri ve yapacakları tükenenlerin nelerden medet umduğunu da göstermektedir. Bu durum, gizemli bir hava yaratarak kurguyu renklendirme uğraşısı olmakta, “her yol mübah” anlayışının kendilerini düşürdükleri durumu da özetlemektedir. ABD/AKP ile eşgüdümlü durumlarını deşifre eden öznelere "Rusçu" diyerek işin içinden çıkmaya çalışanların cehaleti, son birkaç yıldır Çerkesliğe heves eden, Çerkesliği "emeklilik uğraşısı" gibi gören fonlanmış kişilerin yıllardır Rusya'ya karşı dişiyle tırnağıyla mücadele eden bizleri "bilmeyen" veya unutturmaya çalışan gözü dönmüş kinleri kadardır. DÇH Emektarlarının, 1992 Abhazya direnişinde, 1994/1998 Çeçen direnişinde ve devamında halklarımız adına sayısız çalışma içeren özgeçmişlerini ve DÇH'yi yaratan tarihsel geleneği bilmemeleri olağandır. Çünkü o günlerde ne onlar ne de kendilerini piyasaya süren "AKP fonları" vardı!..
Rusya olsun ABD olsun her türden emperyalizme ve onun uzantılarına karşı DÇH'nin demokratik mücadele alanlarını genişleten-güçlendiren anlayışının yaygınlaşması gerçeğine karşı duydukları korku ve bitişlerini Çerkes halkının görmemesi ve bilmemesini istemeleri, saldırganlıklarının temel nedenidir. Bu sürecin sahiplerini de onlardan dökülen kırıntılarla beslenen eğrelti kişilikleri de tanıyoruz ve bir kenara yazıyoruz. Tüm hakaret ve tehditleri arşivimizde özenle saklayacağız.
Kurgucu, Taşeron Öznelere Dair DÇH’nin Kararı şudur: Kendi çevrelerinden kişilerin saldırılarını engellemeyen ÇHİ ile yok denecek kadar az olan ilişkimizi tümüyle askıya alıyoruz. Artık hiçbir arkadaşımız bu gruptan kişilerle en sıradan konularda dahi muhatap olmayacak. Bu suretle; DÇH Emekçilerinin ve mücadele dostlarımızın sabırlı olması, örgütlü duruşu esas alması bir disiplin kararıdır.
Ayrıca, DÇH ve onun değerli çalışanlarından bir arkadaşımız hakkında asılsız ve düzeysiz ithamlarda bulunan, başka bir arkadaşımızı da “dilini kesmekle” tehdit eden, saldırmadığı kişi ve kurum kalmayan ve bu türden tutumları Çerkes kamuoyunca da yakından tanınan Recep Güler isimli iftiracı- itirafçı şahsı ciddiye almadığımızı bildirir, gerekli yanıtları Çerkes kamuoyunu daha fazla rahatsız etmeyecek şekilde bizzat kendisine ileteceğimizi duyururuz.
Tarihi boyunca bu türden örneklerle binlerce kez karşılaşan halklarımızın ve kurumlarımızın tecrübelerine, sezgilerine ve kendisini koruma reflekslerine inancımız tamdır.
Halklarımızın ve demokratik kamuoyunun bilgilerine sunarız.
 
DEMOKRATİK ÇERKES HAREKETİ

Premium Drupal Themes by Adaptivethemes