Ana içeriğe git

8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ!Devam oku     DÜN MADIMAK'I YAKTILAR, BUGÜN HER YERİ!Devam oku     21 MAYIS Soykırımdır, Sürgündür, Asimilasyondur!Devam oku     1 MAYIS’ta Emeğimizle ve Kimliğimizle Varız!Devam oku     KAFFED BAŞKANI YAŞAR ASLANKAYA’NIN AKP'YE TRANSFERİ HAKKINDA!Devam oku     MAHMUT ÖZDEN'in Katilleri Halka Açıklansın!Devam oku     EYT Tüm Toplumun Meselesidir!-Volkan DüzenliDevam oku     Bugün 30 Eylül: YAŞASIN ÖZGÜR ABHAZYA!..Devam oku     3. Havalimanı İşçileri Pervasızlığa İsyan Etti!Devam oku     12 Eylül Darbesi ve Darbe ÇocuklarıDevam oku     

 

Kimler çevrim içi

Şu an 0 kullanıcı ve 0 ziyaretçi çevrim içi.

Kimler yeni

  • cerkes19
  • Kamilatam
  • dorukb
  • Ozcan Sanbay
  • Arslanbay

Kullanıcı girişi

Sivas Katliamının Failleri, Görev Başında!..

İnsanları kışkırtarak Sivas katliamını organize eden egemenler ve onların devleti insanlığa karşı suç işlemiştir. İnsanlar yakılırken sevinç naraları atan, gösterilen hedefe saldırmayı bir toplu ayine, bir kitlesel hazza çeviren güruh ve katliamın kendisinden daha çok “tahrik unsurları”nın peşine düşerek katliama kılıf bulmaya çalışan medya spekülatörleri tarih önünde suçludur!..
Biz, Sivas Katliamını İyi Biliriz!..
Biz Sivas katliamını, 150 yıl önce milyonlarcamızı ölüme ve sürgüne gönderen Rus Çarlığı’ndan biliriz..
Biz Sivas katliamını, Kafkasya’da ve diasporada halklarımızın üzerine bir kabus gibi çöken imha, inkar ve asimilasyon politikalarından biliriz..
Biz Sivas katliamını, 200 bin Çeçen’i öldüren Rusya’dan ve Abhazya’da 5 bin direnişçiyi katleden Gürcistan’dan biliriz..
Biz Sivas katliamını, başta Medet Önlü olmak üzere, Türkiye sınırları içerisinde ardı ardına öldürülen Çeçenler’den biliriz..
Biz Sivas katliamını, “Türkler, Kürtler ve Diğerleri” diyen küçükburjuva milliyetçiliğin saplandığı pragmatist bataklıktan biliriz..
Biz Sivas katliamını, ABD’nin Kafkasya’daki taşeronu Gürcistan’a hibe ve askeri eğitim veren ve Gürcistan’ın baskısıyla son anda “23 Nisan şenlikleri”ne almadığı Abhaz çocuklarına zulmü reva gören resmi devlet algısından biliriz..
Biz Sivas katliamını, 650 bin insanı gözaltına alarak işkence yapan, cezaevlerine atan, işkencehanelerinde öldüren, sakat bırakan ve böylece toplumsal örgütlülüğü kırarak emperyalizmin bir talan projesi olan “24 Ocak Kararları”nı hiçbir  engelle karşılaşmadan uygulayabilen 12 Eylül cuntacılarından biliriz..
Biz Sivas katliamını, “bin operasyonlu yıllar” olarak bilinen 1990’lı yıllarda “faili meçhul” cinayetlerle, yargısız infazlarla devletinin en kirli yüzünü halklara gösteren Tansu Çiller, Mehmet Ağar gibi karanlık odaklardan biliriz..
Biz Sivas katliamını, binlerce Kürt köyünü yakıp-yıkan-boşaltan, yüzlerce Kürt aydınını katleden, şehirlere sürdükleri Kürtler’in yokluk ve sefalet  içinde bir yaşam sürmesine neden olan acımasız ırkçı devlet aklından biliriz..
Biz Sivas katliamını, 1993 yılında 33 silahsız askeri sevk sırasında otobüsten indirerek kurşuna dizen ve Başbağlar Köyü'nde 33 sivili öldürüp köyü ateşe veren bir ahlaksızlığı tetikleyen kirli savaşın akıl almaz boyutundan biliriz..
Biz Sivas katliamını, 1 milyon Iraklı’yı öldüren ABD’den, Filistinliler’e zulmü hak gören İsrail’den biliriz..
Biz Sivas katliamını, Almanya’da evlerini yakarak Türkler’i canice öldüren Naziler’den biliriz..
Biz Sivas katliamını, kaybedilen canlardan daha çok kırılan camlarla ilgilenen ve inançları adına yaşatmaktan daha çok inançları adına öldürmeyi seven vicdanı körelmiş bir toplumsal dokunun mimarlarından ve beslenenlerinden biliriz.
Biz Sivas katliamını, HES karşıtlarına saldıran, Metin Lokumcu’yu öldüren katillerden biliriz..
Biz Sivas katliamını, bir taraftan "Barış Süreci", "Alevi Çalıştayı" gibi faaliyetlerle kendisine en geniş meşruiyet zemini arayan, diğer taraftan da katliamcıların avukatlarını milletvekilli, bürokrat, parti yöneticisi yaparak ödüllendiren AKP’den biliriz. 
Biz Sivas katliamını, hiçbir muhalif sese tahammül edemeyen, zamlarla ve hak gasplarıyla çalışan/işsiz kesime kan kusturan, halka biber gazı ve tazyikli su sıkmayı normalleştiren, 13 yaşında kız çocuklarına tecavüzü es geçen, Madımak'ta insanları yakan katillere zaman aşımı uygulayan, ABD taşeronluğuyla komsu ülkelerdeki kan emici yobazlara destek veren kirli iktidar aklından biliriz..
Biz Sivas katliamını, bir taraftan “barış süreci” derken, diğer taraftan Lice’de halkın üzerine ateş edenlerden biliriz..
Biz Sivas katliamını, “çalıştay” v.b. göstermelik uygulamalarla Alevileri oyalayan ve salt dinsel argümanlara indirgeyerek Aleviliğin toplumsal yanını etkisizleştirmeye çalışan pespayeliklerden biliriz..
Biz Sivas katliamını, kimin nerede nasıl yaşayacağına, kaç çocuk yapacağına, nerede nasıl ibadet edeceğine kadar insanların yaşamını belirlemeye kalkan din simsarı-ihaleci bezirganlardan biliriz.
Biz Sivas katliamını, Gezi Parkı protestolarında 5 insanı öldüren, 12 insanın gözünü kör eden, 7 bin insanı yaralayan, protestolara katılan milyonlarca insanı hakaret, itham ve dezenformasyonlarla aşağılayan AKP Hükümeti ile biliriz..
 
Biz Çerkesler, emeğimizle ve kimliğimizle var olduğumuz tüm coğrafyalarda bu tür katliamları ve provakasyonları ezbere biliriz. İyi biliriz biz faşizmi. Ve hepsinden iyi biliriz direnmenin onur, teslim olmamanın da yaşamsal olduğunu!..
DÇH’nin bulunduğu tüm il ve ilçelerde anma etkinliklerine katılacağımızı, başta Sakarya olmak üzere pek çok anma etkinliğinde bu metnimizin okunacağını halklarımıza ve demokratik kamuoyuna duyururuz.
 
DEMOKRATİK ÇERKES HAREKETİ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Premium Drupal Themes by Adaptivethemes