Ana içeriğe git

8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ!Devam oku     DÜN MADIMAK'I YAKTILAR, BUGÜN HER YERİ!Devam oku     21 MAYIS Soykırımdır, Sürgündür, Asimilasyondur!Devam oku     1 MAYIS’ta Emeğimizle ve Kimliğimizle Varız!Devam oku     KAFFED BAŞKANI YAŞAR ASLANKAYA’NIN AKP'YE TRANSFERİ HAKKINDA!Devam oku     MAHMUT ÖZDEN'in Katilleri Halka Açıklansın!Devam oku     EYT Tüm Toplumun Meselesidir!-Volkan DüzenliDevam oku     Bugün 30 Eylül: YAŞASIN ÖZGÜR ABHAZYA!..Devam oku     3. Havalimanı İşçileri Pervasızlığa İsyan Etti!Devam oku     12 Eylül Darbesi ve Darbe ÇocuklarıDevam oku     

 

Kimler çevrim içi

Şu an 0 kullanıcı ve 1 ziyaretçi çevrim içi.

Kimler yeni

  • cerkes19
  • Kamilatam
  • dorukb
  • Ozcan Sanbay
  • Arslanbay

Kullanıcı girişi

Reyhanlı'yı, Çeçen Cinayetlerini, Gezi Parkını UNUTTURMAYACAĞIZ!..

 
 
 
Parklarda düzenlenen Forum katılımcıları ile paylaşılacak olan metnimiz, aynı zamanda önümüzdeki günlerde düzenlenecek etkinliklerimizde de okunacaktır. DÇH-iletişim Birimi
REYHANLI’YI, ÇEÇEN CİNAYETLERİNİ, GEZİ PARKI’NI UNUTTURMAYACAĞIZ!..
Tarih; 11 Mayıs 2013.. Hatay’ın Reyhanlı İlçesi'nde meydana gelen patlamalarda resmi rakamlara göre 51 kişi hayatını kaybetti, yüzlerce kişi yaralandı. Biliyoruz ki, resmi açıklamalarda bahsedilen rakamlar gerçeklerin çok gerisinde. Ve tarihe kara bir leke olarak düşen bu katliamda yitirdiğimiz ancak rakamlardan ibaret görülen insan hayatı, yine bellek zayıflığına yenildi ve toplumsal duyarsızlığa paralel olarak sessizce gündemden düştü. Hayır! İktidarın “Suriye politikası”nın bir parçası olan bu katliamı ve kurbanlarını unutturmayacağız!.. 
Tarih; 22 Mayıs 2013.. En son T.C. vatandaşı Medet Önlü olmak üzere, son 5 yılda ülkemiz sınırları içerisinde 7 Çeçen öldürüldü. Şehirlerin orta yerinde ardı ardına işlenen bu cinayetler kadar, faillerinin bulunmamış olması da hafıza zayıflığına yenik düştü ve kanıksanan bu acı durum insanlığın gündeminde artık yer etmiyor. Çeçen algısını “terörist” tanımıyla özdeşleştiren ve bu şekilde servis eden emperyal sistem, Çeçen halkını ölüme layık görüyor. 
Hayır! Bir halkın yok edilme, sindirme ve “ehlileştirme” operasyonlarını sessizce izlemeyeceğiz!..
Tarih; 31 Mayıs 2013.. Gezi Parkı protestolarında 5 insan öldü, 11 insan gözünü kaybetti, 60’ı ağır olmak üzere 7 bin insan yaralandı, yüzlerce tutuklama oldu, protestolara katılan milyonlarca insan bir dizi hakarete, tehdit, itham ve dezenformasyona maruz kaldı. İnsan hayatı yerine belli merkezlerden kurgulanan suni gündemler öne çıkarıldı. Canların yitirilmesi yerine camların kırılmasını önemseyen bir vicdan körelmesi ile bir kez daha yüzleştik. 
Hayır! Korku duvarlarını yıkanların, bedel ödeyenlerin önemsizleştirilmesine, unutulmasına izin vermeyeceğiz!..
Unutmuyoruz, Unutturmuyoruz! Katliamları Kınıyoruz!..
Hayata bütünlüklü bakan, insan hakları ihlallerine duyarlı olan, eşitliğe ve özgürlüğe inanan herkes bilir ki; ne Reyhanlı’ya ne Çeçenler’e ne de Gezi Parkı direnişine karşı işlenen suçlar birbirinden bağımsız değildir. 
Bu nedenle 3 ana başlık halinde;
Reyhanlı Patlamalarını, Çeçen Cinayetlerini ve Gezi Parkı sürecine yönelik anti-demokratik uygulamaları protesto ediyoruz.
Halklarımızı, emek ve demokrasi güçlerini insanlığa karşı işlenen tüm suçlara karşı aynı oranda duyarlı olmaya, unutmamaya, unutturmamaya ve dayanışmaya davet ediyoruz.
REYHANLI KATLİAMINI KINIYORUZ!..
ÇEÇEN CİNAYETLERİNİ ve FAİLLERİN BULUNMAMASINI KINIYORUZ!..
GEZİ PARKI ŞEHİTLERİNİ SELAMLIYOR, KATİLLERİ LANETLİYORUZ!..
 
DEMOKRATİK ÇERKES HAREKETİ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Premium Drupal Themes by Adaptivethemes