Ana içeriğe git

12 Eylül Darbesinin Nedenleri ve SonuçlarıDevam oku     MAHMUT ÖZDEN'in Katilleri Halka Açıklansın!Devam oku     Bugün 30 Eylül: YAŞASIN ÖZGÜR ABHAZYA!..Devam oku     12 Eylül Darbesi ve Darbe ÇocuklarıDevam oku     8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ!Devam oku     DÜN MADIMAK'I YAKTILAR, BUGÜN HER YERİ!Devam oku     21 MAYIS Soykırımdır, Sürgündür, Asimilasyondur!Devam oku     1 MAYIS’ta Emeğimizle ve Kimliğimizle Varız!Devam oku     KAFFED BAŞKANI YAŞAR ASLANKAYA’NIN AKP'YE TRANSFERİ HAKKINDA!Devam oku     MAHMUT ÖZDEN'in Katilleri Halka Açıklansın!Devam oku     

 

Kimler çevrim içi

Şu an 0 kullanıcı ve 1 ziyaretçi çevrim içi.

Kimler yeni

  • cerkes19
  • Kamilatam
  • dorukb
  • Ozcan Sanbay
  • Arslanbay

Kullanıcı girişi

Hakkımızda

KURULLAR, BİRİMLER, TEMSİLCİLİKLER, İRTİBAT BİRİMLERİ
ÖZET BİLGİ:

GEÇİCİ İNŞA KURULU(GİK): 
Başat görevi; teorik ve pratik olarak sürecin inşasıdır. Organları, görev-yetki tanımlarını ve iş akış planlarını taslak haline getirerek ve tartışmaya açarak netleşme sürecinin işlemesine öncülük eder. Tüm organların demokratik merkeziyetçi prensipler çerçevesinde hareket etmesini sağlar. Toplanan görüş ve öneriler doğrultusunda hareketin yönünü belirleyen merkezi ve nihai karar organıdır. Görev alanlarını, görev tanımlarını tümüyle netleştirip, öngörülen tarihte kendisini feshettikten sonra, yetkilerini kurullar içinden oluşturulacak olan YK’ya devreder.
GEÇİCİ YÜRÜTME KURULU(GYK):
Yapıya emek veren her bir arkadaşımızın görüşünü alarak kurulun ve diğer organların nicelik ve nitelik artırımını sağlama, işleri organize etme ve kararları netleştirme sürecini başlatır ve olgunlaştırılmasını sağlar. Öngörülen tarihte görev ve yetkilerini YK’ya devreder.
YÜRÜTME KURULU(YK):
Öngörülen tarihlerde yetki alacak olan Yürütme Kurulu’nda her temsilcilikten ve her kuruldan en az 1 kişinin olması prensip kararıdır.
ORGANİZASYON KURULU(OK):
Yapının teorik ve pratik tüm organizasyonlarından sorumludur. Beş organı vardır:
Gençlik Birimi, Editoryal Birimi, Mali Birim, İletişim Birimi, Sosyal İşler Birimi
DANIŞMA-DENETİM KURULU(DDK):
İşleyişle ilgili kararlarda, faaliyetlerde ve hassas konularda danışılarak görüş alınması gereken kuruldur. Yöntem ve ölçü belirlemede bağlayıcı bir kuruldur. DK, her konuda işleyişle ilgili tavsiye, görüş, öneri ve eleştiri belirtme yetkisine sahiptir.
TEMSİLCİLİKLER:
Bölgesinde yapıyı temsil eden her Temsilcilik, tüm yapıyı bilgilendirerek çalışmalar yapar, periyodik toplantılar düzenler. GİK üzerinden tüm yapıya geri bildirim yapar.
Temsilciliklerimiz:  İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir, Avrupa Bölge, Almanya, Adana
İRTİBAT BİRİMLERİ:
Her irtibat birimi, en yakındaki temsilciliğe bağlıdır, bölgesinde yapıyı temsil eder. En yakın çevreden başlamak üzre; il, ilçe ve köylerde temsilcilikler ve irtibat birimleri oluşturulması ve merkezi işlere katılım, temel çalışma alanıdır.
İrtibat Birimlerimiz: Düzce, Adapazarı, Burhaniye, Bandırma, İngiltere,
Premium Drupal Themes by Adaptivethemes