Ana içeriğe git

12 Eylül Darbesinin Nedenleri ve SonuçlarıDevam oku     MAHMUT ÖZDEN'in Katilleri Halka Açıklansın!Devam oku     Bugün 30 Eylül: YAŞASIN ÖZGÜR ABHAZYA!..Devam oku     12 Eylül Darbesi ve Darbe ÇocuklarıDevam oku     8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ!Devam oku     DÜN MADIMAK'I YAKTILAR, BUGÜN HER YERİ!Devam oku     21 MAYIS Soykırımdır, Sürgündür, Asimilasyondur!Devam oku     1 MAYIS’ta Emeğimizle ve Kimliğimizle Varız!Devam oku     KAFFED BAŞKANI YAŞAR ASLANKAYA’NIN AKP'YE TRANSFERİ HAKKINDA!Devam oku     MAHMUT ÖZDEN'in Katilleri Halka Açıklansın!Devam oku     

 

Kimler çevrim içi

Şu an 0 kullanıcı ve 2 ziyaretçi çevrim içi.

Kimler yeni

  • cerkes19
  • Kamilatam
  • dorukb
  • Ozcan Sanbay
  • Arslanbay

Kullanıcı girişi

DÇH-YK'dan Sitemizle İlgili Tavsiye Kararları

Değerli Dostlar,
Web sitemizin 1 yıllık faaliyetine ilişkin hazırladığımız raporu inceleyen DÇH-YK, 2014 yılında yol haritamızı belirleyecek bir dizi tavsiye kararı aldı. Dostlarımızın önerileri ve katılımcılığıyla daha da gelişeceğini düşündüğümüz bu kararları yayınlıyoruz. DÇH-İletişim Birimi
DÇH-YÜRÜTME KURULU'NDAN TAVSİYE KARARLARI ve ÇAĞRI
Değerli Dostlar,
Web sitemizin faaliyetlerine ilişkin bir dizi tavsiye kararı aldık..
Yakın gelecekte, “Soçi Olimpiyatları, Yerel seçimler, 1 Mayıs, 21 Mayıs” gibi öncelikli gündemlerin olması nedeniyle, emeğin ve Çerkesliğin sesini kitlelere taşıyan Web sitemiz daha bir önem ihtiva etmektedir. Dolayısıyla, kararlarımızı en geniş çevremizi katarak hızlıca hayata geçirmek durumundayız. Tavsiye kararlarımız aşağıdadır:
- Sitemiz, her gelişmeye yer veren “yoğun bir haber sitesi” olmamakla birlikte, toplumumuzun emek ve kimlik ekseninde kamuoyuna açılan bir penceresi olmasından dolayı, tüm dostlarımızın kolektif bir ilgi ve üretim odağı olması tarafımızca önerilmektedir.
- Sitemizin aktif çalışan sayısı artırılmıştır. Zaman içerisinde yeni eklemeler yapılacaktır.
- Yazarlar’ın artırılması ve düzenli yazı vermeleri: Bir arkadaşımız “Yazarlar” bölümüne dahil edilmiştir. Yeni eklemeler yapılacaktır. Ayrıca, ayda en az 1 yazı hazırlamayan arkadaşlar “Yazarlar” bölümünden başka bölümlere aktarılacaktır.
- Konuk Yazar: Bu konuda, tüm dostlarımızdan genel çerçevemize de uyumlu “konuk yazar” önerileri beklemekteyiz. Ayda en az 1 yazı verilmesi sağlanmalıdır.
- Sitemizin üye sayısı aynı titiz çerçevede artırılmalıdır.
- Düşünsel üretime aktif katılım: DÇH Çevresi’nin haber-yazı önerme v.b. katkıları çok önemlidir.
- Yeni menü ekleme: Sitede “Kafkasya Analiz” v.b. başlıkta bir menü açılarak, Kafkasya’nın tarihsel sürecine ve güncel gelişmelere yer veren analiz-gözlem yazıları olmalıdır.
- Paylaşılanı paylaşma: Sitemizde yayınlanan haber-yazıların en geniş kesimlere ulaşabilmesi için tüm çevremizin destek vermesi beklenmektedir.
- 1 Mayıs öncesi tüm Yazarlar’ın ve Konuk Yazarlar’ın, temel aldığımız “Emek-Kimlik bilincine bütünlüklü bakış” çerçevesinde birer yazı yazmaları sağlanmalıdır. Bu durum üzerinden, “Çerkesler/DÇH Neden 1 Mayıs Alanında Olmalıdır?” sorusuna yanıtlar verilerek, 1 Mayıs çalışmalarına destek olunmalıdır.
- 21 Mayıs öncesi tüm Yazar ve Konuk Yazarlar’ın kamuoyunu bilgilendirici birer yazı yazmaları sağlanmalıdır. Bu durum, “Demokrasi Güçleri Neden 21 Mayıs Alanında Olmalıdır?” sorusuna yanıt vererek, 21 Mayıs çalışmalarına destek olmalıdır. 
Değerli Dostlar, halktan gelen insanlardan başka ekonomik-sosyal bir dayanağı veya kaynağı olmamasını özellikle tercih eden bir yapının, her adımı gibi Web site çalışması da ancak dayanışma ile kolektif çaba ile geliştirilebilir. Sizlerin önerileri ve katılımcılığıyla yukarıdaki tespit ve kararların gelişmesini beklemekteyiz. Dönemin ve olası gelişmelerin önemi gereği, çalışmalara daha aktif katılımlarınızı bekliyor, tüm dostlarımızı sevgiyle selamlıyoruz. 

 
DEMOKRATİK ÇERKES HAREKETİ-Yürütme Kurulu
 

Yorumlar

Önemli bir alan

Ocak 15, 2014 yazan Konuk, 8 yıl 29 hafta ago
Comment: 4035

Tavsiye kararlarınızda da belirttiğiniz gibi "emeğin ve Çerkesliğin sesini kitlelere taşıyan" bu sitenin, ülkedeki karmaşanın, iktidar çatışmalarının arttığı özellikle bu dönem de çok daha önemli olduğu kanaatindeyim. Bu siteye, hem okuyucu hem de destek olmaları için çevremden yönlendirme yapacağım. Başarılar.

Premium Drupal Themes by Adaptivethemes