Ana içeriğe git

12 Eylül Darbesinin Nedenleri ve SonuçlarıDevam oku     MAHMUT ÖZDEN'in Katilleri Halka Açıklansın!Devam oku     Bugün 30 Eylül: YAŞASIN ÖZGÜR ABHAZYA!..Devam oku     12 Eylül Darbesi ve Darbe ÇocuklarıDevam oku     8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ!Devam oku     DÜN MADIMAK'I YAKTILAR, BUGÜN HER YERİ!Devam oku     21 MAYIS Soykırımdır, Sürgündür, Asimilasyondur!Devam oku     1 MAYIS’ta Emeğimizle ve Kimliğimizle Varız!Devam oku     KAFFED BAŞKANI YAŞAR ASLANKAYA’NIN AKP'YE TRANSFERİ HAKKINDA!Devam oku     MAHMUT ÖZDEN'in Katilleri Halka Açıklansın!Devam oku     

 

Kimler çevrim içi

Şu an 0 kullanıcı ve 1 ziyaretçi çevrim içi.

Kimler yeni

  • cerkes19
  • Kamilatam
  • dorukb
  • Ozcan Sanbay
  • Arslanbay

Kullanıcı girişi

2014 YILI DÇH FAALİYET PROGRAMI

“Örgütlenme ve Katılım” yılı olarak gördüğümüz 2014 yılına dair çalışma planımızı; “Genel Faaliyetler” ve “Takvimsel Faaliyetler” şeklinde iki bölüm halinde hazırladık.
Açık alan çalışmalarını artırmayı hedefleyen aşağıdaki faaliyet planının, pratik katılımlarla zenginleşmesini beklemekteyiz. 
            2014 YILI DÇH FAALİYET PROGRAMI
A) YIL İÇİNE YAYILAN GENEL FAALİYETLER:
1) DÇH; kadro, yakın çevre, “Temsilcilik” ve “İrtibat Birimi” artırımını hedeflemektedir.
2) DÇH; gelişime paralel olarak bazı “İrtibat Birimleri”ni Temsilciliğe yükseltmeyi hedeflemektedir.
3) DÇH; yılın ilk 3 ayı içerisinde yapısal çalışmalara yoğunlaşacak ve özellikle Avrupa Temsilciliği’nde nicelik ve nitelik artırıcı yeni girişimlerde bulunacaktır.
4) DÇH; genel duruşumuzun yer aldığı bir broşür hazırlayacak; tüm Çerkes orjinli kurumlara, emek ve demokrasi güçleri içindeki yapılara, aydınlara, gazeteci ve yazarlara ulaştıracaktır.
5) DÇH; tarihsel ve güncel olarak önem ihtiva eden günlerde etkinlikler düzenleyecek veya düzenlenen etkinliklere katılacaktır. Yıl içerisindeki gelişmelere göre; etkinlik sayısı artırılacaktır.
6) DÇH; dernek v.b. kurumlarımızı ziyaret edecek, üye olacak ve çalışmalara aktif destek verecektir.
7)  DÇH; demokratik kitle örgütlerini ziyaret edecek, etkinliklere ilkesel çerçevede katkı verecektir.
8) DÇH; dönemsel olarak “Genel Toplantı” ve Temsilcilik/İrtibat Birimi toplantıların yanı sıra, DÇH Dostları ile bölgesel toplantılar düzenleyecek; görüş, öneri ve eleştirileri alacaktır.
9) DÇH; halklarımızın öncelikli gündemlerinden ve ihtiyaçlarından başlamak üzere, tüm toplumsal meseleleri kapsayan panel, seminer, söyleşi, eğitim çalışması gibi projeleri hayata geçirecektir.
10) DÇH; “Kafkas Baharı” v.b. konuları her faaliyetinde gündemine alarak çalışmalar yürütecektir.
11) DÇH; sanatçı, yazar ve aydınlarımızın çalışmalarına destek verecek ve bu kesimlerin mücadeleye daha aktif katılımı için gereken zeminin hazırlanması yönündeki çabalarını artıracaktır.
12) DÇH; her temsilcilikten en az birer temsilcinin Yürütme Kurulu’nda olmasını öngörmektedir.
B) AYLAR BAZINDA TAKVİMSEL FAALİYETLER:
Ocak/2014.. WEB sitemizin “Yazar” ve “Konuk Yazar” bölümü başta olmak üzere, Ocak ayı içerisinde sitemizdeki eksiklikleri tamamlamayı planlamaktayız.. Yine Ocak ayında; “DÇH Dostları” zemini tekrar gözden geçirilerek, Dostlarla beraber DÇH’nin nitelik ve nicelik artırımına gidilecektir.
Şubat/2014.. 21 Şubat Dünya Anadil Günü, demokrasi güçleriyle alanlara çıkacağız.. Yerel seçimlere bakış açımızı içe dönük tartışmaya açacağız.. Soçi eylemliliklerinde ilkesel çerçevede yer alacağız.
Mart/2014.. Genel Toplantı organize edilecektir.. Türkiye’deki yerel seçimlere bakış açımızı kamuoyuna deklare edeceğiz. Paralel düşünen yapılarla beraber, “Küresel Aktörler, Yerel Seçimler ve Çerkesler” v.b. başlıklı bir çalışmayı planlayarak, yerel seçimlere yoğunlaşılacaktır.
Nisan/2014.. 1 Mayıs ve 21 Mayıs hazırlıkları başlatılacaktır.
Mayıs/2014.. Tümüyle 1 Mayıs ve 21 Mayıs çalışmalarına odaklanılacaktır.
Haziran/2014.. DÇH Dostları ile beraber bir Genel Toplantı organize edilerek, geçmiş 6 ay değerlendirilecek ve Temmuz ve Ağustos aylarını kapsayan yaz dönemi çalışmaları planlanacaktır.
Temmuz/2014..  Haziran ayında yapılacak toplantıda alınan kararlara göre çalışmalar yürütülecektir.
Ağustos/2014.. Sönmez Baykan’ın ölüm yıldönümünde sadece DÇH olarak veya duyarlı başka yapılarla beraber bir anma etkinliği düzenlenmesi gündeme alınacaktır.
Eylül/2014.. 1 Eylül Dünya Barış Günü ve 12 Eylül mitinglerine, 30 Eylül Bağımsız Abhazya ile ilgili etkinliklere katılacağız.
Ekim/2014.. Tsey Mahmut Anma çalışması gündeme taşınacaktır.. DÇH Genel Toplantı yapılacaktır.
Kasım/2014.. Abhaz Şehitlerini Anma etkinliğinde ve Hayrettin Eren’in anmasında yer alacağız.
Aralık/2014.. İnsan Hakları Haftası etkinliğine katılınacaktır. Genel Toplantı yapılacaktır.
 
Halkın sorumluluk hareketi DÇH’nin açtığı yolda yürüttüğümüz mücadelenin tüm sıcaklığıyla ve onuruyla sizleri selamlıyor, emeğin ve kimliğin kazanımlarıyla dolu bir yıl diliyoruz.
 
DEMOKRATİK ÇERKES HAREKETİ- Yürütme Kurulu 
 
 
 
 
 
 

Yorumlar

teori-pratik uyumu

Ocak 15, 2014 yazan Konuk, 8 yıl 29 hafta ago
Comment: 4033

Merhaba DÇH Emekçileri,
2014 yılı programınızı okuduktan sonra 2013 yılı programınızı okudum. Çok büyük oranda geçmiş yılın programını hayata geçirdiğinizi analiz edebilme imkanım oldu. Umarım, bu programınız, hepimizin katılımıyla daha da zenginleşerek pratiğe aktarılabilir. Sizlerin sağlam adımlarla ilerleyişiniz, emin olun tahmin ettiğinizden çok daha geniş kesimlerin umudunu büyütüyor. Selamlar, Sevgiler. Kozba Mesut

Programlı hareket, hedefli harekettir.

Ocak 15, 2014 yazan Konuk, 8 yıl 29 hafta ago
Comment: 4032

2014 yılı için bir program hazırlamanız ve bunu kamuoyuna deklare etmeniz örnek bir adım. Sizleri canı gönülden kutlarım.
Bu programı hazırlarken, katı bir merkeziyetçilik yerine, çevrenizin görüş ve önerilerine başvurduğunuzu da yakınen bilmekteyim. Doğru olan da bu.
Çalışmalarınızda başarılar dilerim. Tsey Rahmi

Premium Drupal Themes by Adaptivethemes