Ana içeriğe git

24 Haziran’ı Doğru Okumakla ve ‘Yakışanı Yapmakla’ Mükellefiz!Devam oku     DÇH 21 MAYIS METNİDevam oku     1 MAYIS’tan 24 Haziran'a Emeğin Yolundayız!Devam oku     Türkiye Çerkesleri Particiliğe, Yancılığa HAYIR Diyor!Devam oku     Kaffed'den Tetikçi Fuat Uğur'a İlişkin AçıklamaDevam oku     “Türkiye gider Mersine, eller gider tersine”: Akkuyu/Sinop… Devam oku     Kastelli’den ‘Dombili’ye: ‘Bizim Çiftlik’ Devam oku     8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ!Devam oku     Panel: Değişen Rolü ile KadınDevam oku     SÜRGÜNLERİN ULUSU-Serdar Eren Devam oku     

 

Kimler çevrim içi

Şu an 0 kullanıcı ve 2 ziyaretçi çevrim içi.

Kimler yeni

  • Kamilatam
  • dorukb
  • Ozcan Sanbay
  • Arslanbay
  • ehayatibora

Kullanıcı girişi

21 Mayıs-Berlin Protesto Etkinliğini Destekliyoruz!..

Halklarımıza, Demokratik Kamuoyuna,
Kuzey Kafkasya Halklarının yaşadığı sürgün ve soykırımın 148. Yıldönümü nedeniyle bir araya gelerek çağrıda bulunan “21 Mayıs Kuzey Kafkasyalılar İnisiyatifi –Berlin” grubunun düzenlediği protesto eylemini destekliyoruz.
İnsanlık tarihinin en büyük sürgün ve soykırımlarından birini yaşayan ve yaşamaya devam eden Kafkasya halklarının belleğini ve direniş algısını belirleyen bu önemli gün, sızlanma veya dert yanma günü değil, direnme ve dayanışma bilincimizi en fazla açığa çıkarmamız gereken bir haykırma ve hesaplaşma günüdür. Bu nedenle, hesapsızca ve koşulsuzca yan yana yürümemiz gereken gündür 21 Mayıs.
Etkinliği düzenleyenlerce  belirtilen yer ve saatte istisnasız tüm Kuzey Kafkasya halklarının omuz omuza vereceğini biliyoruz. Her halktan tüm yoksulların ve kimliğinden yoksunların etkinliği organize eden insanlarımızla dayanışma göstermesi gerektiğini düşünüyor, yeri ve yöntemi doğru olan bu eylemin başarıyla sonuçlanmasını diliyoruz.
Yoksullar ve Yoksunlar Omuz Omuza, 21 Mayıs’a!..
Tüm Ezilenlerle Birlikte Sürgün ve Soykırımı Tescil Ettireceğiz!..
Direnen Halklar Kazanacak!..
21 Mayıs, Dayanışmadır! Tam Bağımsız, Birleşik Duruştur!.
 

‘Yoksullar ve Yoksunlar İçin’ Çerkesler ve Çerkes Dostları

Eylemle İlgili Bilgiler:
TARIH : 20 Mayıs 2012 (Pazar)
SAAT :  11.00-13.30.. 11.00: Brandenburg Tor (Parizer Platz) önü.. 12.00: Parizer Platz´dan Rusya Konsolosluğu’na  yürüyüş… 12.15 ile 13:30 arası Rusya Büyükelçiliği önü.
YER:Rusya Büyükelçiliği karşısı: Ont Unter den Linden 63-65 Berlin-ALMANYA
27 Mart 2012
Premium Drupal Themes by Adaptivethemes