Ana içeriğe git

12 Eylül Darbesinin Nedenleri ve SonuçlarıDevam oku     MAHMUT ÖZDEN'in Katilleri Halka Açıklansın!Devam oku     Bugün 30 Eylül: YAŞASIN ÖZGÜR ABHAZYA!..Devam oku     12 Eylül Darbesi ve Darbe ÇocuklarıDevam oku     8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ!Devam oku     DÜN MADIMAK'I YAKTILAR, BUGÜN HER YERİ!Devam oku     21 MAYIS Soykırımdır, Sürgündür, Asimilasyondur!Devam oku     1 MAYIS’ta Emeğimizle ve Kimliğimizle Varız!Devam oku     KAFFED BAŞKANI YAŞAR ASLANKAYA’NIN AKP'YE TRANSFERİ HAKKINDA!Devam oku     MAHMUT ÖZDEN'in Katilleri Halka Açıklansın!Devam oku     

 

Kimler çevrim içi

Şu an 0 kullanıcı ve 1 ziyaretçi çevrim içi.

Kimler yeni

  • cerkes19
  • Kamilatam
  • dorukb
  • Ozcan Sanbay
  • Arslanbay

Kullanıcı girişi

DÇH-2015 YILI FAALİYET PROGRAMI

2015 yılı planımızı; “Genel Faaliyetler” ve “Takvimsel Faaliyetler” şeklinde iki bölüm halinde hazırladık.
DÇH’nin çalışmalarını ve çalışanlarını artırmayı hedefleyen aşağıdaki faaliyet planını, dostlarımızın teorik ve pratik katılımlarıyla zenginleştirmesini beklemekteyiz.
A) YIL İÇİNE YAYILAN GENEL FAALİYETLER:
1) DÇH; kadro, yakın çevre, “Temsilcilik” ve “İrtibat Birimi” sayısını ve niteliğini artırmayı, gelişime paralel olarak bazı “İrtibat Birimleri”ni Temsilciliğe yükseltmeyi hedeflemektedir.
2) DÇH; yılın ilk 4 ayı içerisinde yapısal çalışmalara yoğunlaşacak ve özellikle bir süredir Avrupa Temsilciliği’nde örülen nicelik ve nitelik artırıcı girişimleri netleştirecektir.
3) DÇH; Gençlik Birimi çalışmalarına hız verecek ve Gençlik Birimi’nden en az artı 1 kişinin daha DÇH-YK’da yer almasını sağlayacaktır.
4) DÇH; dernek v.b. kurumlarımızı ziyaret edecek, üye olacak ve çalışmalara aktif destek verecektir.
5)  DÇH; demokrasi güçlerini ziyaret edecek, etkinliklere ilkesel çerçevede katkı verecektir.
6) DÇH; demokrasi güçlerini daha yakından takip edecek, yeni ve güçlü adımlar atacaktır.
7) DÇH; dönemsel olarak “Genel Toplantı” ve Temsilcilik/İrtibat Birimi toplantıların yanı sıra, DÇH Dostları ile bölgesel toplantılar düzenleyecek; görüş, öneri ve eleştirileri alacaktır.
8) DÇH; halklarımızın öncelikli gündem ve ihtiyaçlarından başlamak üzere, tüm toplumsal meseleleri kapsayan panel, seminer, söyleşi, eğitim çalışması gibi projeleri hayata geçirecektir. Tarihsel günlerle ilgili düzenlediğimiz/katıldığımız etkinlikler, yıl içerisindeki gelişmelere göre artırılacaktır.
9) DÇH; “Kafkas Baharı” v.b. öncelikli konuları her faaliyetinde gündemine alacaktır.
10) DÇH; sanatçı, yazar ve aydınlarımızın çalışmalarına destek verecek ve bu kesimlerin mücadeleye daha aktif katılımı için gereken zeminin hazırlanması yönündeki çabalarını artıracaktır.
B) AYLAR BAZINDA TAKVİMSEL FAALİYETLER:
Ocak/2014.. WEB sitemizin “Yazar” ve “Konuk Yazar” bölümü başta olmak üzere, sitemizde güncelleme yapmayı planlamaktayız.. Yine bu ay DÇH'ye yeni katılımlar netleştirilecektir.
Ay içerisinde önemli bir çalışmanın fizibilite çalışmasını sonuçlandıracağız ve çalışmayı başlatma kararı alınır ise, bu çalışmayı haklarımızın birlik ve dayanışmasına açacağız.
Şubat/2014.. 21 Şubat Dünya Anadil Günü’nde demokrasi güçleriyle birlikte alanlara çıkacağız..
Mart/2014.. Genel Toplantı organize edilecektir.
Nisan/2014.. 1 Mayıs ve 21 Mayıs hazırlıkları başlatılacaktır.
Mayıs/2014.. Bütünüyle 1 Mayıs ve 21 Mayıs çalışmalarına odaklanılacaktır. Türkiye’de ve Almanya’da düzenlenen 1 Mayıs mitinglerinde DÇH Korteji oluşturacağız. 21 Mayıs konulu miting için DÇH Dayanışma Korteji oluşturacağız. Almanya’da demokrasi güçlerinin davetli olduğu 21 Mayıs konulu bir gece tertip edeceğiz. 21 Mayıs’ın hemen ardından; “Küresel Aktörler, Seçimler ve Çerkesler” v.b. başlıklı bir çalışmayı planlayarak, seçimlere yoğunlaşılacaktır.
Haziran/2014.. DÇH Dostları ile beraber bir Genel Toplantı organize edilerek, geçmiş 6 ay değerlendirilecek ve Temmuz ve Ağustos ayları kapsayan yaz dönemi çalışmaları planlanacaktır.
Temmuz/2014..  Haziran ayında yapılacak toplantıda alınan kararlara göre çalışmalar yürütülecektir.
Ağustos/2014.. Sönmez Baykan’ın ölüm yıldönümünde, duyarlı kişi ve yapılarla beraber bir anma etkinliği düzenlenmesi gündeme alınacaktır.
Eylül/2014.. 1 Eylül Dünya Barış Günü ve 12 Eylül mitinglerine, 30 Eylül Bağımsız Abhazya ile ilgili etkinliklere katılacağız.
Ekim/2014.. Tsey Mahmut Anması gündeme taşınacaktır.. DÇH Genel Toplantı yapılacaktır.
Kasım/2014.. Abhaz Şehitlerini Anma etkinliğinde ve Hayrettin Eren’in anmasında yer alacağız.
Aralık/2014.. İnsan Hakları Haftası etkinliğine katılınacaktır. DÇH Genel Toplantı yapılacaktır.
 
Halkın sorumluluk hareketi DÇH’nin bünyesinde yürüttüğümüz mücadelenin tüm sıcaklığıyla ve onuruyla sizleri selamlar, halkların mücadele ve kazanımlarla dolu bir yıl geçirmesini dileriz.
 
DEMOKRATİK ÇERKES HAREKETİ 
Premium Drupal Themes by Adaptivethemes