Ana içeriğe git

Golavinka’nın ağacı, Çerkes yarası ve bir sessiz ağıt Devam oku     Çerkes Derneklerinde Kurs Kayıtları BaşladıDevam oku     12 Eylül Darbesi ve Darbe ÇocuklarıDevam oku     Erdoğan’ın ‘yeni nesil’ emanetçi medya patronlarıDevam oku     Çerkes Sosyal Medyasında Şiddet Dili ve Nefret Söylemi-Selçuk AydemirDevam oku     Korkunun ötesi: Korkudan korkmak–Önder KulakDevam oku     Sözmez Baykan'ı ve Mücadelesini Selamlıyoruz!.Devam oku     Nuray Mert ve Cumhuriyet- Ragıp DuranDevam oku     Ne Feto ne Akp, derdimiz bizim çimenler! Devam oku     Suriye’deki Kafkasya lejyonu: Kadirov’dan ötesi-Fehim TaştekinDevam oku     
 

Kimler çevrim içi

Şu an 0 kullanıcı ve 0 ziyaretçi çevrim içi.

Kimler yeni

  • Ozcan Sanbay
  • Arslanbay
  • ehayatibora
  • Tarkan Çakas
  • Irmaknuh

Kullanıcı girişi

Hakkımızda

KURULLAR, BİRİMLER, TEMSİLCİLİKLER, İRTİBAT BİRİMLERİ ÖZET BİLGİ:

GEÇİCİ İNŞA KURULU(GİK): 
Başat görevi; teorik ve pratik olarak sürecin inşasıdır. Organları, görev-yetki tanımlarını ve iş akış planlarını taslak haline getirerek ve tartışmaya açarak netleşme sürecinin işlemesine öncülük eder. Tüm organların demokratik merkeziyetçi prensipler çerçevesinde hareket etmesini sağlar. Toplanan görüş ve öneriler doğrultusunda hareketin yönünü belirleyen merkezi ve nihai karar organıdır. Görev alanlarını, görev tanımlarını tümüyle netleştirip, öngörülen tarihte kendisini feshettikten sonra, yetkilerini kurullar içinden oluşturulacak olan YK’ya devreder.
8 Eylül 2013 günü yapılan DÇH Genel Toplantı'da alınan karar gereği; DÇH-İnşa Kurulu kendisini feshetti, DÇH-Yürütme Kurulu’na dönüştürüldü. 
YÜRÜTME KURULU(YK):
8 Eylül 2013 günü Geçici İnşa Kurulu'ndan yetki, görev ve sorumlulukların tümünü devralan Yürütme Kurulu, her temsilcilikten en az 1 kişinin olması yönünde belirlenen prensip kararı çerçevesinde oluşturuldu. DÇH-Yürütme Kurulu’na farklı temsilciliklerden yeni arkadaşlarımız oy birliğiyle eklendi. 
ORGANİZASYON KURULU(OK):
Yapının teorik ve pratik tüm organizasyonlarından sorumludur. Beş organı vardır:
Gençlik Birimi, Editoryal Birimi, Mali Birim, İletişim Birimi, Sosyal İşler Birimi
DANIŞMA-DENETİM KURULU(DDK):
İşleyişle ilgili kararlarda, faaliyetlerde ve hassas konularda danışılarak görüş alınması gereken kuruldur. Yöntem ve ölçü belirlemede bağlayıcı bir kuruldur. DK, her konuda işleyişle ilgili tavsiye, görüş, öneri ve eleştiri belirtme yetkisine sahiptir.
TEMSİLCİLİKLER:
Bölgesinde yapıyı temsil eden her Temsilcilik, tüm yapıyı bilgilendirerek çalışmalar yapar, periyodik toplantılar düzenler. GİK üzerinden tüm yapıya geri bildirim yapar.
Temsilciliklerimiz:  İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir, Avrupa Bölge, Almanya
İRTİBAT BİRİMLERİ:
Her irtibat birimi, en yakındaki temsilciliğe bağlıdır, bölgesinde yapıyı temsil eder. En yakın çevreden başlamak üzre; il, ilçe ve köylerde temsilcilikler ve irtibat birimleri oluşturulması ve merkezi işlere katılım, temel çalışma alanıdır.
İrtibat Birimlerimiz: Reyhanlı, Burhaniye, Bandırma, Sivas, Antalya
Premium Drupal Themes by Adaptivethemes