Ana içeriğe git

İktidarı Ürküten Kaftancıoğlu'ndan AçıklamaDevam oku     DÇH NEDİR? NEDEN VAR?-Gujan CeyhanDevam oku     İKKD Worşer/Kengeş toplantısının 2.si yapıldı..Devam oku     TMMOB İçmimarlar Odası Ankara Şube Seçimleri Devam oku     Üniversite biat etmezmiş! Külliyen yalan…-Murat SevinçDevam oku     2018'E DE BOYUN EĞMEDEN GİRİYORUZ!..Devam oku     Muhittin Ünal: “ZORUNLU BİR AÇIKLAMA”Devam oku     Kültür Tahribatına Dair Söyleyecek Sözümüz Var!-DÇH GençliğiDevam oku     Kem söz ve bir konuşma üzerine..-Adnan ÖzveriDevam oku     Biz neyiz? Ne değiliz?-Gujan CeyhanDevam oku     

 

Kimler çevrim içi

Şu an 0 kullanıcı ve 1 ziyaretçi çevrim içi.

Kimler yeni

  • dorukb
  • Ozcan Sanbay
  • Arslanbay
  • ehayatibora
  • Tarkan Çakas

Kullanıcı girişi

2013 Yılı Program ve Hedeflerimiz:

Geçmişte yapılan işlerin değerlendirmesi ve geleceğin planlanması sürecinde esas aldığımız “Ne yapıyorsak ve ne yapacaksak halklarımızla birlikte karar verecek ve birlikte yapacağız” prensibinden hareketle oluşan 2013 yılına dair program ve hedeflerimizi, olası katkılara da açık tutarak sizlerle paylaşıyoruz.
 - DÇH, 2013 yılına WEB sitesininin hazırlıklarını tamamlayarak girmeyi planlamaktadır.
- DÇH; 21 Mayıs 2013’ten itibaren “Geçici İnşa Kurulu(GİK)” ve “Geçici Yürütme Kurulu” gibi kurullarını, her yerel birimden de birer temsilcinin olacağı “DÇH-Yürütme Kurulu”nda merkezileştirme sürecini başlatacaktır.
- DÇH; “Temsilcilik”, “İrtibat Birimi” gibi yerellerdeki mevcut örgütlenme sayısını ve niteliğini, ilkelerini ve ilişkilenmelerdeki özenini esas alarak artırmayı hedeflemektedir.
-DÇH; yıl içerisindeki mevcut “İrtibat Birimleri”ni Temsilciliğe, mevcut Temsilciliklerini de “Bölge Temsilciliği”ne yükseltmeyi hedeflemektedir.
- DÇH; “çalışan, işsiz, öğrenci” gençlerimizin halklarımızın dinamik gücü olabilmesi için, “Gençlik Birimi” kapsamında merkezileştirici çalışmalarına hız verecektir.
- DÇH; Kafkasya, Avrupa ve Ortadoğu bölgelerinde kapsamını ve niteliğini artırıcı yeni girişimlerde bulunacaktır.
- DÇH; toplumsal mücadeleye bakış açısının yer aldığı bir broşür hazırlayacak; tüm Çerkes orjinli kurumlara, emek ve demokrasi güçleri içindeki yapılara, aydınlara, gazeteci ve yazarlara ulaştıracaktır.
- DÇH; önem ihtiva eden günlerde etkinlikler düzenleyecek veya düzenlenen etkinliklere katılacaktır. Yıl içerisindeki gelişmelere ve koşullara göre; Kafkasya/Türkiye/Dünya halklarının mücadelesinde iz bırakan günlere dair düzenlediğimiz/katıldığımız etkinlik sayısı artırılacaktır.
- DÇH; dernek v.b. kurumlarımızı ziyaret edecek, sahipleniciliğin artması için çaba sarfedecek ve kurumların çalışmalarında düzenleyen/katılımcı çerçevede yer alacaktır.
- DÇH; emek ve demokrasi güçleri içinde yer alan yapıları ziyaret edecek, etkinliklere ilkesel çerçevede katkı verecektir.
- DÇH; merkezi ve yerel toplantıların yanı sıra, DÇH’nin yakın çevresiyle bölgesel toplantılar düzenleyecek; görüş, öneri ve eleştirileri alacaktır.
- DÇH; halklarımızın öncelikli gündemlerinden ve ihtiyaçlarından başlamak üzre, tüm toplumsal meseleleri kapsayan panel, seminer gibi projeleri hayata geçirecektir.
- DÇH; “Kafkas Baharı” v.b. öncelikli konuları ve “halkların hak taleplerini” özel gündemine alarak, süreklilik arz eden çalışmalar yürütecektir.
- DÇH; sanatçı, yazar ve aydınlarımızın çalışmalarına açık destek verecek, bu kesimlerin toplumsal mücadeleye daha aktif katılımı için gereken zeminin hazırlanması yönündeki çabaları artıracaktır.
2013 yılında da; ‘halklarımızın dünyayı, dünyanın da halklarımızı daha yakından tanıması ve ortaklaşması’ yönündeki sürecin hızlanabilmesi için mücadele vereceğiz.
 
Yoksullar ve Yoksunlar İçin
DEMOKRATİK ÇERKES HAREKETİ

        

 

 

Premium Drupal Themes by Adaptivethemes