Ana içeriğe git

DÇH 21 MAYIS METNİDevam oku     1 MAYIS’tan 24 Haziran'a Emeğin Yolundayız!Devam oku     Türkiye Çerkesleri Particiliğe, Yancılığa HAYIR Diyor!Devam oku     Kaffed'den Tetikçi Fuat Uğur'a İlişkin AçıklamaDevam oku     “Türkiye gider Mersine, eller gider tersine”: Akkuyu/Sinop… Devam oku     Kastelli’den ‘Dombili’ye: ‘Bizim Çiftlik’ Devam oku     8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ!Devam oku     Panel: Değişen Rolü ile KadınDevam oku     SÜRGÜNLERİN ULUSU-Serdar Eren Devam oku     Forbes dergisi Türkiye'nin en zenginlerini açıkladı Devam oku     

 

Kimler çevrim içi

Şu an 0 kullanıcı ve 1 ziyaretçi çevrim içi.

Kimler yeni

  • Kamilatam
  • dorukb
  • Ozcan Sanbay
  • Arslanbay
  • ehayatibora

Kullanıcı girişi

Kaffed’den Adıgey Cumhuriyeti’nin 25. Yıl Kutlaması

5 Ekim 1990 tarihinde Adıgey’in statüsü özerk bölgeden cumhuriyete yükseltildi ve adı "Adıgey Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti" (Adıgeyskaya ASSR) oldu. Sovyetler Birliği dağıldıktan sonra, Rusya Federasyonu'nun federal bir birimi olarak 24 Mart 1992 tarihinde 'Adıgey Cumhuriyeti' (Respublika Adıgeya) adıyla yeniden kuruldu.
Buna istinaden 5 Ekim’de Kafkasya’da ve diasporada çeşitli kutlama etkinlikleri yapılıyor. Bu kapsamda Kaffed, Türkiye Diasporası’nda “25. Yıl Yemeği"düzenliyor..
Kaffed’in Davet Metni:
Sizleri kuruluş yıldönümü nedeni ile düzenlemiş olduğumuz geceye bekliyor,  Çerkes yemeklerinden oluşan menü ve Adıge müziklerinden oluşan zengin programla sevinci ve heyecanı birlikte paylaşmak istiyoruz.   
Ortak umutlarımızın büyütüldüğü nice yaşları birlikte kutlamak dileği ile “25. Yıl Yemeği"ne davetlisiniz.
 Tarih: 19 Kasım 2016 Saat: 19.00    
Yer: ODTÜ Mezunlar Derneği Vişnelik Tesisleri   (1540. Sokak No: 58 100. Yıl 06530 ANKARA)
** Davetiyelerinizi Federasyonumuzdan temin edebilirsiniz.
** Davetiye Fiyatı 100 TL
Kafkas Dernekleri Federasyonu
Tel: (312) 222 8589 - 223 5159
e-posta: info@kaffed.org
Premium Drupal Themes by Adaptivethemes