Ana içeriğe git

İktidarı Ürküten Kaftancıoğlu'ndan AçıklamaDevam oku     DÇH NEDİR? NEDEN VAR?-Gujan CeyhanDevam oku     İKKD Worşer/Kengeş toplantısının 2.si yapıldı..Devam oku     TMMOB İçmimarlar Odası Ankara Şube Seçimleri Devam oku     Üniversite biat etmezmiş! Külliyen yalan…-Murat SevinçDevam oku     2018'E DE BOYUN EĞMEDEN GİRİYORUZ!..Devam oku     Muhittin Ünal: “ZORUNLU BİR AÇIKLAMA”Devam oku     Kültür Tahribatına Dair Söyleyecek Sözümüz Var!-DÇH GençliğiDevam oku     Kem söz ve bir konuşma üzerine..-Adnan ÖzveriDevam oku     Biz neyiz? Ne değiliz?-Gujan CeyhanDevam oku     

 

Kimler çevrim içi

Şu an 0 kullanıcı ve 0 ziyaretçi çevrim içi.

Kimler yeni

  • dorukb
  • Ozcan Sanbay
  • Arslanbay
  • ehayatibora
  • Tarkan Çakas

Kullanıcı girişi

‘Ölü Kuşlar’ Oyunu.. Bremen’den Davet Var

Sanat Birleştiriyor, Dayanışmayla İçselleşiyor..
DÇH, Verein der Türkischen Sozialdemokraten ve Almanya Bremen'li Antfasistler / Anti-Faschisten Bremen ile birlikte Bremen’de 11 Şubat’ta bir tiyatro düzenliyor.
Sanatçılarımızın ve oyunun tüm emektarlarının özverisi ve dayanışma iradesi oyuna daha bir anlam ve güzellik kattı.. Oyun hakkında ön bilgi şöyle:
‘Ölü Kuşlar’ sosyal içerikli bir güldürüdür. ‘Ölü Kuşlar’ oyununun öyküsü çok yalındır. Bir sağlık merkezinde tedavi görürken HIV`e yakalanan Armin`in bilmeyerek bunu Hazar`a bulaştırmasıyla hayatları tamamen değişir ve bundan sonraki aşamada kurtulma değil ölümle çözüm bulma yollarına giderler. Oyunun her sahnesinde bir ironi oluşur. Böylelikle kadın erkek ilişkilerindeki çelişki ve çatışmalarını aile içi demokrasiyi, sosyal etkileşimleri, bireylerin üzerindeki toplumsal baskıları bir aşk senfonisiyle muhteşem anaforlara dönüştürmektedir. Oyunun içerdiği beşeri deneyler, Şeref Çetin‘in yazım üslubuyla derinlik ve genişlik açısından çok güçlü bir şekilde işlenir.
Sistemle bir derdi olmayan var mıdır? “Ölü Kuşlar” oyunu, sistemin birey üzerindeki ağır baskısını, yaşama dürtüsünün diri güzelliğini çelişkiler ve çatışkılar üzerine sağlam oturtmuş bir denklemdir.
Tek perdelik oyunun süresi 1 saat 30 dakikadır.
Yazan-Yöneten: Şeref CETIN
Oyuncular: Esin Yüksel-Şeref Çetin
Işık, Ses, Sahne tasarım: Seno Akpınar
Proje Asistanı: Burçak Seda Altay
Yer: BÜRGERZENTRUM NEUE VAHR Berliner Freiheit 10 28327 Berlin/Almanya
Salona Giris: 18:00 ; Oyun başlama saati: 19:00
Giriş ücreti: Ön satış 12,00 € , Aksam kasa 15,00 €
İletişim: Nevzat Altuntaş ; Bahar Erdoğan 0172-6612561 ; Özer Yıldız 0173-2197796
Düzenleyenler:
Verein der Türkischen Sozialdemokraten
Demokratik Cerkes Hareketi-Almanya Temsilciliği
Bremen'li Antfasistler / Anti-Faschisten Bremen

 
Hem sanat yapmak hem de oyunun tüm değerli emektarlarıyla el ele verip bir ‘hukuk’ mağduriyetini giderme sürecine katkımız olsun istedik. Tiyatro ile dayanışmayı birleştiren etkinliğimize Dostlarımızın ve tüm tiyatro severlerin katılımlarını bekleriz.  
İyi seyirler dileriz.
Premium Drupal Themes by Adaptivethemes