Ana içeriğe git

BES’i Besleme, Krizin Faturasını Ödeme! Devam oku     Medet Önlü Duruşmaları Devam Ediyor!Devam oku     İktidarı Ürküten Kaftancıoğlu'ndan AçıklamaDevam oku     DÇH NEDİR? NEDEN VAR?-Gujan CeyhanDevam oku     İKKD Worşer/Kengeş toplantısının 2.si yapıldı..Devam oku     TMMOB İçmimarlar Odası Ankara Şube Seçimleri Devam oku     Üniversite biat etmezmiş! Külliyen yalan…-Murat SevinçDevam oku     2018'E DE BOYUN EĞMEDEN GİRİYORUZ!..Devam oku     Muhittin Ünal: “ZORUNLU BİR AÇIKLAMA”Devam oku     Kültür Tahribatına Dair Söyleyecek Sözümüz Var!-DÇH GençliğiDevam oku     

 

Kimler çevrim içi

Şu an 0 kullanıcı ve 1 ziyaretçi çevrim içi.

Kimler yeni

  • dorukb
  • Ozcan Sanbay
  • Arslanbay
  • ehayatibora
  • Tarkan Çakas

Kullanıcı girişi

EGEÇEP’in 11. Kurultayı ve Kültürpark Süreci

Geride bıraktığımız yılı değerlendirmek ve geleceğe ait planlamalarını yapmak üzere geçtiğimiz Pazar günü İzmir'de bir araya gelen EGEÇEP (Ege Çevre ve Kültür Platformu), 11. Kurultay'ını başarıyla gerçekleştirdi. Kurultayda DÇH Temsilcisi, Kültürpark ve Basmane Gökdelenleri projelerindeki hukuksuzluklar ve mücadele süreciyle ilgili konuşma yaptı.
Doğa, kültür ve kent haklarını korumak üzere yürütmüş olduğu mücadelede geride bıraktığımız yılı değerlendirmek ve geleceğe ait planlamalarını yapmak üzere Tepekule Kongre Merkezi’nde bir araya gelen EGEÇEP’İN kurultayına ilgi yoğundu. Çevre illerden gelen katılımcılar, kendi şehirlerinde ve köylerinde karşılaştıkları sorunları dile getirip, bu sorunlara karşı nasıl mücadele edilebilirin yollarını aradılar.
Kültürpark ve Basmane Gökdelenleri
Bölgede doğa ve kent talanına karşı yürütülen mücadelede geçtiğimiz yıla damgasını vuran Kültürpark Platformu'nun bileşenlerinden Demokratik Çerkes Hareketi ve Mimarlar Odası İzmir Şubesi de, Kültürpark ve Basmane Gökdelenleri sürecini anlattılar.
Milletvekillerinin de katıldığı kurultayda ilk konuşmayı yapan İzmir Mimarlar Odası Başkanı,daha çok konunun bilimsel yönlerine vurgu yaptı. Ardından DÇH Temsilcisi, Kültürpark’ın yağmalanması sürecini, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ve Sancak Holdingin bu yağmadaki etkisini ve nerede nasıl mücadele edildiğini aktardı.
Oldukça verimli geçen kurultayın sonuç bildirgesi önümüzdeki günlerde EGEÇEP tarafından kamuoyu ile paylaşılacaktır.
EGEÇEP hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:
DÇH-İzmir Temsilciliği

 

Premium Drupal Themes by Adaptivethemes