Ana içeriğe git

Golavinka’nın ağacı, Çerkes yarası ve bir sessiz ağıt Devam oku     Çerkes Derneklerinde Kurs Kayıtları BaşladıDevam oku     12 Eylül Darbesi ve Darbe ÇocuklarıDevam oku     Erdoğan’ın ‘yeni nesil’ emanetçi medya patronlarıDevam oku     Çerkes Sosyal Medyasında Şiddet Dili ve Nefret Söylemi-Selçuk AydemirDevam oku     Korkunun ötesi: Korkudan korkmak–Önder KulakDevam oku     Sözmez Baykan'ı ve Mücadelesini Selamlıyoruz!.Devam oku     Nuray Mert ve Cumhuriyet- Ragıp DuranDevam oku     Ne Feto ne Akp, derdimiz bizim çimenler! Devam oku     Suriye’deki Kafkasya lejyonu: Kadirov’dan ötesi-Fehim TaştekinDevam oku     
 

Kimler çevrim içi

Şu an 0 kullanıcı ve 2 ziyaretçi çevrim içi.

Kimler yeni

  • Ozcan Sanbay
  • Arslanbay
  • ehayatibora
  • Tarkan Çakas
  • Irmaknuh

Kullanıcı girişi

Çerkeslerden ve Dostlarından 300 Çağrıcı..

Haber yazı.. 14 Mart günü, Referandumda ‘Hayır’ diyen Çerkeslerden ve Dostlarından 300 çağrıcı, ‘Birlikte Yaşam İçin Hayır’ adı altında birleşerek bir imza kampanyası başlattı..
Bu imza kampanyasının öncüleri, Çerkes halkının veya herhangi bir halkın hiçkimsenin tekelinde olmadığı gerçeği ve bir genelleme yapmanın yanlış olacağının bilinciyle, ‘Referandumda Hayır diyen’ Çerkesler ve Dostları ifadesini özellikle tercih ettiler. Zira Çerkes toplumunun iradesini ipotek altına almaya çalışanların veya ‘orta yolcu’ tutumların aksine, bu çağrı birbirinden bağımsız ‘Hayır’cı Çerkesleri toparlayıcı, diğer halklardan Dostlarıyla birleştirici ve ülke genelindeki ‘Hayır’ çizgisiyle buluşturucu bir inisiyatifin imza kampanyası oldu. 
Bu kampanya tüm çağrıcılarındır, tüm imzacılarındır, çocuklarının geleceğini düşünen tüm Türkiye emekçi halklarının ve  tüm insanlığındır. Kardeşlik ve eşitlik temelinde ‘yeni bir başlangıç’ yaratabileceğine inananlarındır. Her türden hile, tehdit ve hamaset dolu girişimlere rağmen, halkın kutuplaştırılmasına karşı çıkanlarındır.  Bu kampanya, bir koltuk kapmak, birkaç ihale koparmak, hızla yükselmek gibi hesapları olmayanlarındır. Halkın haklı taleplerini pazarlık konusu yapmayanlarındır. Dilenmeyi değil, direnmeyi seçenlerindir..
Her kesimden 300 çağrıcı, birleşik mücadelenin işaret fişeği oldu. Sıra siz de. Şimdi HAYIR diyen milyonların sesini güçlendirmenin tam sırası..
Tüm çağrıcılar ve imzacılarla birlikte, ‘Hayır’ tercihinin ve propagandasının da demokratik bir hak olduğunun bilincinde olan herkesi selamlıyoruz.
Bu gidişe hep beraber ‘dur’ demek için imzalarınızla bir adım atabilirsiniz. Aşağıdaki linkten çağrı metnine ve imza formuna ulaşabilirsiniz.
http://www.birlikteyasamicinhayir.org/ 
Bu vesileyle, bu kampanyayı haber yapan dost kurumlara bir açıklama yapmak isteriz. Bu kampanya ve çağrı metninin esas sahibi DÇH değil, tüm çağrıcılardır. ‘Bir işi yapandan ziyade yapılan işin önemi-önceliği’ genel anlayışımız burada da belirleyici etkendir. DÇH’nin referandum tutumuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

http://www.demokratikcerkeshareketi.org/node/838  

Yorumlar

İMZA KAMPANYASI ÖNEMLİ

Mart 16, 2017 yazan DÇH-İletişim, 27 hafta 1 gün ago
Comment: 12519

İMZA KAMPANYASI ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME:

16 Mart günü basın ve kurumlardan 200 adrese gönderilen mail aşağıdadır. DÇH-İletişim

Değerli Kurumlara, Basına, 
Bazı dost gazete ve haber sitelerinde 'Birlikte Yaşam İçin Hayır' kampanyası sehven "DÇH'nin Referandum Tutumu" olarak haber yapılmış. Bir haberi düzelttirdik, diğer haberi düzelttirmek için de girişimde bulunduk. Bu kampanyanın DÇH imzalı bir kampanya olmadığını, kampanyanın sahiplerinin tüm çağrıcılar olduğunu ilgililere belirttik.

Kampanyayı başlatırken ve çağrıcı çalışması yaparken insanlara hiçbir kurum ismi geçmeyeceğini belirtmiştik. Kampanyanın başlatılması ve yürütülmesinde etkin yer almaktayız ama DÇH bünyesinde olmayan ve genel bir çalışma olduğu için çağrıcı olan epeyce insan var. Dolayısıyla böyle bir haber yapılması yanlış bir algıya yol açmaktadır.

Aynı çerçevede, dün yayınladığımız 'Çerkesler ve Dostlarından 300 Çağrıcı' başlıklı haber yazımız kampanyanın mahiyetini açıklamaktadır.

Bahsi geçen haber-yazımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz: http://www.demokratikcerkeshareketi.org/node/847

Tüm çağrıcıları, imzacıları ve tüm dost kurumları sevgiyle ve saygıyla selamlarız.

DEMOKRATİK ÇERKES HAREKETİ-İletişim

Premium Drupal Themes by Adaptivethemes