Ana içeriğe git

12 Eylül Darbesinin Nedenleri ve SonuçlarıDevam oku     MAHMUT ÖZDEN'in Katilleri Halka Açıklansın!Devam oku     Bugün 30 Eylül: YAŞASIN ÖZGÜR ABHAZYA!..Devam oku     12 Eylül Darbesi ve Darbe ÇocuklarıDevam oku     8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ!Devam oku     DÜN MADIMAK'I YAKTILAR, BUGÜN HER YERİ!Devam oku     21 MAYIS Soykırımdır, Sürgündür, Asimilasyondur!Devam oku     1 MAYIS’ta Emeğimizle ve Kimliğimizle Varız!Devam oku     KAFFED BAŞKANI YAŞAR ASLANKAYA’NIN AKP'YE TRANSFERİ HAKKINDA!Devam oku     MAHMUT ÖZDEN'in Katilleri Halka Açıklansın!Devam oku     

 

Kimler çevrim içi

Şu an 0 kullanıcı ve 0 ziyaretçi çevrim içi.

Kimler yeni

  • cerkes19
  • Kamilatam
  • dorukb
  • Ozcan Sanbay
  • Arslanbay

Kullanıcı girişi

Bugün 30 Eylül: YAŞASIN ÖZGÜR ABHAZYA!..

Abhazya’nın 30 Eylül Bağımsızlık Günü'ne ilişkin DÇH metnidir.. 
     ABHAZYA ONURDUR, ONURU YAŞATACAĞIZ!..
14 Ağustos 1992’de başlayan Gürcistan saldırısına karşı büyük bir özveriyle direnen Abhazya halkının 30 Eylül 1993 günü kardeş Kafkas halklarıyla birlikte kazandığı zafer; halkın özgücüne güvenin, kararlılığın ve dayanışmanın adıdır.
İşgale karşı direnişin başladığı ilk günden itibaren Kafkasya’da ve diasporada yaşayan gönüllüler cepheye koşarken, yüz binlerce insan seferber oldu. Bu zafer, halklarımızın ortak iradesinin bir sonucudur. Zaferin ardından ambargoya, provakasyon ve sabotajlara karşı bugüne kadar sürdürülen uzun soluklu direniş, özgürlük uğruna mücadele veren tüm insanlara da umut ve güç vermiştir.
Bugüne ve Geleceğimize Işık Tutan 1990’lı Yıllar..
1990’lı yıllar; Gürcistan'ın Abhazya'ya, Rusya'nın Çeçenya'ya işgal girişimlerinin yaşandığı, cesaretimizin ve onurumuzun sınandığı, halklarımızın dişiyle tırnağıyla direndiği yıllardır.. Uluslararası güçlerin çıkarları için Kafkasya’nın yine tatbikat alanına çevrildiği ve bu durumun halklara bir kez daha kan ve göz yaşı olarak döndüğü yıllardır.. Yaşadığı krizi, Abhazya’yı işgal ederek aşacağını düşünen ve kendi halkını da riske atacak kadar gözü dönen Gürcistan yönetiminin, halklarımızın iradesini hafife almakta yanıldığı yıllardır.. Binlerce masum Gürcü gencini pervasızca ölüme gönderen Gürcistan yönetiminin kendi yoksul halkına da ihanet ettiği, Gürcü annelerin de yüreğinin yanmasına neden olduğu yıllardır.. Bu tecrübeler doğrultusunda artık Gürcistan Devleti yüzünü komşu ve kardeş Kafkas halklarına dönmeli, barış ve kardeşlik bölgede egemen olmalıdır.
Bağımsız Abhazya, Artık Bir Kat Daha Anlamlıdır..
Başta Ortadoğu olmak üzere Dünya'nın pek çok noktasının emperyalistlerin tatbikat alanına çevrildiği, halkların eşit ve özgür yaşam beklentilerini istismar eden projelerin arttığı bu dönemde, Abhazya ve bağımsızlık süreci bir kat daha anlam kazanmaktadır. Ortadoğu'yu yeniden dizayn etme projelerinin ardından sıranın Kafkasya’ya geleceğini öngörerek, önümüzdeki sürece hazırlıklı olmalı, güdümlü öznelerin kirli adımlarını Abhazya direnişindeki dayanışma iradesiyle karşılamalıyız. 
Bizleri 30 Eylül’e taşıyan özgürlük tutkunu tüm kardeşlerimizin iradesi ve kararlılığı, küresel/yerel güçlerin çıkarlarına yedeklenen, onların bahşettikleriyle yetinen teslimiyetçi öznelere ve halklarımızı ayrıştırmayı hedefleyen provakatör odaklara karşı en güzel yanıttır. Bu onurlu mirası, geleceğe taşıyacağız. Diğer taraftan, Abhazya’ya ve G.Osetya’ya saldıran Gürcistan’a silah, para ve askeri eğitim vererek halklarımızı yok sayanları da unutmadık, unutturmayacağız!
Şehitlere Sözümüz Var! Asla Vazgeçmeyeceğiz!..
Direnişe Türkiye’den katılan Abağba Bahadır Özbağ 20 Eylül 1993 günü, Hanefi Aslan 22 Eylül 1993 günü, Efkan Çağlı 3 Kasım 1992 günü, Vedat Akar 30 Kasım 1992 günü ve Zafer Alış 5 Nisan 1993 günü şehit düşmüştü. Onların şahsında, savunma hatlarında direnirken bir an olsun tereddüte kapılmayan tüm özgürlük şehitlerimizi özlemle anıyor, tüm direnişçileri saygıyla selamlıyoruz.
Yaşasın Tam Bağımsız Demokratik Özgür Abhazya!..
 
DEMOKRATİK ÇERKES HAREKETİ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Premium Drupal Themes by Adaptivethemes