Ana içeriğe git

Xabze Konulu Panel ve Kitap Tanıtım GalasıDevam oku     Kaffed Genel Kurulu ve İstişare Toplantısı YapıldıDevam oku     Kaffed Olağan Genel Kurulu ve İstişare ToplantısıDevam oku     Röportaj: Veli-Der İzmir Şube Başkanı’ndan Önemli AçıklamalarDevam oku     MAHMUT ÖZDEN'in Katilleri Halka Açıklansın!Devam oku     Tsıba Efkan'ı Özlemle ve Saygıyla Selamlıyoruz!Devam oku     Saraylara da ‘Ödülcü Kapıkullarına’ da İhtiyacımız Yok!Devam oku     Hatalarıyla yüzleşen özgürleşir, toplum da dönüşür!Devam oku     10 EKİM ANKARA KATLİAMININ YILDÖNÜMÜ!Devam oku     ADIGEY CUMHURİYETİ'NİN 26. KURULUŞ YILDÖNÜMÜDevam oku     
 

Kimler çevrim içi

Şu an 0 kullanıcı ve 0 ziyaretçi çevrim içi.

Kimler yeni

  • dorukb
  • Ozcan Sanbay
  • Arslanbay
  • ehayatibora
  • Tarkan Çakas

Kullanıcı girişi

Tsıba Efkan'ı Özlemle ve Saygıyla Selamlıyoruz!

Tsıba Efkan.. 1970 yılında Adapazarı’nda doğan Efkan, Abhazya işgal edildiğinde henüz 22 yaşındaydı. Bir an bile tereddüt etmeden direnişe katıldı..
Efkan, vatanının faşit Gürcistan Devleti tarafından işgali üzerine cephede savaşmak üzere yola çıkan ilk gruba dahil oldu. Tsıba Efkan, 3 Kasım 1992’de Şrom bölgesinde yapılan çatışmada Rusya Federasyonu’nun Gürcistan’a sağladığı bir helikopterden açılan ateşle şehit edildi. Şehidimizin mezarı kendi köyü olan Hendek-Soğuksu Köyü’ndedir. 
Abhazya Direnişi.. 14 Ağustos 1992’de başlayan Gürcistan saldırısına karşı direnişin başladığı ilk günden itibaren Kafkasya’dan ve diasporadan gönüllüler cepheye koşarken, yüz binlerce insan seferber oldu. Abhazya halkının 30 Eylül 1993 günü kardeş Kafkas halklarıyla birlikte kazandığı zafer, halkın özgücüne güvenin, kararlılığın ve dayanışmanın adıdır. İşgale karşı halklarımızın ortak iradesiyle ulaşılan bu zafer, özgürlük uğruna mücadele veren tüm insanlara da umut ve güç vermiştir.
Direnişe Türkiye’den katılan Abağba Bahadır Özbağ 20 Eylül 1993 günü, Hanefi Aslan 22 Eylül 1993'te, Efkan Çağlı 3 Kasım 1992'de, Vedat Akar 30 Kasım 1992'te ve Zafer Alış 5 Nisan 1993 günü şehit düşmüştü. 
Tsıba Efkan şahsında tüm özgürlük savaşçılarını özlemle ve saygıyla selamlıyoruz.
Premium Drupal Themes by Adaptivethemes