Ana içeriğe git

Kaffed Olağan Genel Kurulu ve İstişare ToplantısıDevam oku     Röportaj: Veli-Der İzmir Şube Başkanı’ndan Önemli AçıklamalarDevam oku     MAHMUT ÖZDEN'in Katilleri Halka Açıklansın!Devam oku     Tsıba Efkan'ı Özlemle ve Saygıyla Selamlıyoruz!Devam oku     Saraylara da ‘Ödülcü Kapıkullarına’ da İhtiyacımız Yok!Devam oku     Hatalarıyla yüzleşen özgürleşir, toplum da dönüşür!Devam oku     10 EKİM ANKARA KATLİAMININ YILDÖNÜMÜ!Devam oku     ADIGEY CUMHURİYETİ'NİN 26. KURULUŞ YILDÖNÜMÜDevam oku     Bugün 30 Eylül: YAŞASIN ÖZGÜR ABHAZYA!..Devam oku     Golavinka’nın ağacı, Çerkes yarası ve bir sessiz ağıt Devam oku     
 

Kimler çevrim içi

Şu an 0 kullanıcı ve 2 ziyaretçi çevrim içi.

Kimler yeni

  • dorukb
  • Ozcan Sanbay
  • Arslanbay
  • ehayatibora
  • Tarkan Çakas

Kullanıcı girişi

İçeriği dağıtıma sokKadınlar Diyor ki..

8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ!

8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN!
8 ГЪЭТХАП ДУНАЕ БЗЫЛЪФЫГЪЭ МАФЭМК1Э ТШЪУФЭГУШ1Э! 

8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ!

8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN!
8 ГЪЭТХАП ДУНАЕ БЗЫЛЪФЫГЪЭ МАФЭМК1Э ТШЪУФЭГУШ1Э! 

Çerkes Kadınlarını Diline Dolayan Aykut Işıklar, Yozlaşmanın ve Irkçılığın Prototibidir!

Kamuoyuna, Basına, Demokrasi Güçlerinden Dostlarımıza,
Aykut Işıklar isimli magazinci, Bugün Gazetesi’nde Çerkes kadınlarına ilişkin 2 yazı yazmış.

8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ!

8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN!
8 ГЪЭТХАП ДУНАЕ БЗЫЛЪФЫГЪЭ МАФЭМК1Э ТШЪУФЭГУШ1Э! 
8 MART; 1857 tarihinde hakları için greve giden kadın işçilerin çalıştığı dokuma fabrikasında çıkan yangında yanarak ölen 129 işçi kadının anısına 1910 yılında “Dünya Emekçi Kadınlar Günü “ olarak ilan edilmiştir. Günümüzde de kadınlar benzer bedellerle yüzleşmektedir.

"Özgecan..." ve Toplumsal Ödevler-Bahar Erdoğan

İlkel, bayağı ve çapsız adamların egemen olduğu veya düşünür diye piyasaya sürüldüğü bir ülke gerçeğinin trajik sonuçlarından biriyle daha karşı karşıyayız.

Erdoğan, Kadın Sorununu da Fıtrata Bağladı!

Ekonomik ve siyasi kriz dönemlerinde halkı oyalayıcı tartışma ve gerilim alanları oluşturarak gerçek gündemi perdelemesiyle bilinen Erdoğan, Kadın ve Demokrasi Derneği'nin (KADEM) düzenlediği I. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, fıtratları farklı olan kadın ile erkeğin eşit tutulamayacağını söyledi.

Kadınız; Emeğimizle ve Kimliğimizle Varız! - Fatma Özdemir

Kadınız; Üretiyoruz, Emeğimizle ve Kimliğimizle Varız!
Artık onurumuzla, emeğimizle, kimliğimizle yaşamanın zamanıdır. Kadınlarımızı artık cinsel obje görmekten, vücutlarını sermaye gibi görmekten kaçınan, yani bize ihtimam ve itina edenler tarafından yönetilmek istemekteyiz. Aslında çok fazla ya da zor isteklerimiz yoktur bizlerin. Söz ve karar sahibi olmaktır derdimiz.

Ubıhça’nın Yaşadığını Sizler Yaşamayın!..-Fatma Özdemir

Ubıhça’nın Yaşadığını Sizler Anadilinize Yaşatmayın!..
Olayın neresinden bakarsanız bakın, görünenden daha fazlasını kaybettiğimiz gerçeğini unutmadan yaşatmak zorunda olduğumuz ana dillerimizi nelere ya da nasıl feda ettiğimizi anlamadan yaşıyoruz. Bugün konuşulan  dillerin arasında olmayan bir Ubıhça gerçeği var. 

Soçi'nin "İyi Çocukları" Haklı mı?!.. - Fatma Özdemir

İktidarla Uyumlu Olmak Adına Bellek Yitimi
Soçi konusunda aslında muhalif temelde herkesten farklı düşünmüyor olsam da «Adıge Khase» ККОО Başkanı Аsker Sokht'un bildirisini okuduktan sonra kendime sormaya başladım, yanlışlık bizde mi yoksa Anavatan'da mı diye. 

DÇH-Çerkes Kadınları

Merhaba,
Halkların birbirini yeterince tanımaması ve kadınlara salt estetik çerçevede anlamlar yüklenmesi, toplumsal ilişkilerin en büyük eksikliklerindendir. 
Bizler Çerkes Kadınları olarak; bir “güzellik” objesi olmanın ötesine geçip, eşit koşullarda mücadelenin öznesi olma sürecine emek ve kimlik ekseninde katkı sunacağız. 
Premium Drupal Themes by Adaptivethemes