Ana içeriğe git

12 Eylül Darbesinin Nedenleri ve SonuçlarıDevam oku     MAHMUT ÖZDEN'in Katilleri Halka Açıklansın!Devam oku     Bugün 30 Eylül: YAŞASIN ÖZGÜR ABHAZYA!..Devam oku     12 Eylül Darbesi ve Darbe ÇocuklarıDevam oku     8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ!Devam oku     DÜN MADIMAK'I YAKTILAR, BUGÜN HER YERİ!Devam oku     21 MAYIS Soykırımdır, Sürgündür, Asimilasyondur!Devam oku     1 MAYIS’ta Emeğimizle ve Kimliğimizle Varız!Devam oku     KAFFED BAŞKANI YAŞAR ASLANKAYA’NIN AKP'YE TRANSFERİ HAKKINDA!Devam oku     MAHMUT ÖZDEN'in Katilleri Halka Açıklansın!Devam oku     

 

Kimler çevrim içi

Şu an 0 kullanıcı ve 1 ziyaretçi çevrim içi.

Kimler yeni

  • cerkes19
  • Kamilatam
  • dorukb
  • Ozcan Sanbay
  • Arslanbay

Kullanıcı girişi

1 MAYIS’ta Emeğimizle ve Kimliğimizle Varız!

Yerimiz Sistemin Labirentleri Değil, 1 Mayıs Alanıdır!..
Halklarımız ve direnme geleneğimiz bir avuç sömürücünün ve onları kollayanların değil, emeğin safına layıktır. Tüm ezilenlerin birlik, dayanışma ve mücadele gününde de yerimiz; emeğiyle, onuruyla, eşitçe ve kardeşçe yaşamak isteyenlerin yanıdır. Zira tüm halklar gibi Kuzey Kafkasya Halklarının da politik duruşu ve pratiği, sömürü ve baskı düzenine bütünüyle entegre olmuş bir avuç işadamının ve yancılarının hükmünden kurtulduğu sürece sonuç alıcı olacaktır.
Bir tarafta; emeğimizi gasp eden egemenler, neo-liberaller, medya, ülkeyi “parsel parsel” satanlar, şoven milliyetçiler, provokatörler, tecavüzcüleri sahiplenenler, hileciler, halkı uyuşturan tarikatçılar, linç kültürünün yaratıcıları ve figüranları ... yani bir avuç kirli azınlık ve onların sadık hizmetkarları..
Diğer tarafta; emeği ve kimliği yok sayılanlar; yani asgari ücretliler, bordro mahkûmları, işsizler, çiftçiler, ev kadınları, öğrenciler, emekliler, aydınlar, yazarlar, sanatçılar, engelliler, çevreciler, çocuk işçiler, … yani üretmeye, vergiye, savaşa gelince var sayılan ama sıra kaynakları paylaşmaya gelince yok sayılanlar.
Onlar; sırtımızdan geçinen muktedirler ve yancılarıdır. Onlar; iş cinayetlerinin, halkı sindirmek için kurulan tezgahların suç ortaklarıdır. Onlar; haklarımızı gasp ederek ve değerlerimizi tahrip ederek iktisadi ve ahlaki yönden toplumu çökertenlerdir. Onlar; halka korku yayarak saltanatlarını sürdürenlerdir. Onlar; daha kolay yönetmek için düşünmeyen, sorgulamayan bir toplum yaratma çabasında olanlardır. Bizler ise; emeğiyle ve onuruyla yaşamayı gelenek edinmiş her dilden milyonlarız.
Bugün, temel hak ve özgürlüklerimizin gasp edildiği bir rejimin kalıcı hale getirilmesine ve meşrulaştırma girişimlerine karşı yine dik durma zamanıdır. Zira iktidar bloğu ve düzen içi muhalefet, sermaye sınıfının çıkarlarına dayalı sistemi zora sokacak herhangi bir sürprizle karşılaşmamak için her türlü yola başvuruyor. Ekonomik ve siyasi krizi manipüle etme adına kaos ortamı yaratmaya varacak kadar oyun içinde oyun çevriliyor. Bu nedenle, tüm ezilen kesimleri temsil eden bir demokrasi ittifakını güçlendirmeliyiz. Bunu örmenin başat yolu da, önce hep birlikte 1 Mayıs alanında yer almaktan geçiyor. Emekten, eşitlikten, adaletten, laiklikten ve cumhuriyetin tüm kazanımlarından yana olanların bu adımı, gidilen yolu da sonrasını da belirleyecektir.
Biz; 1 Mayıs'ta emek örgütleri neredeyse orada olacağız.. İmkanlarımızın elverdiği her bölgede 1 Mayıs'a katılacağız.
1 Mayıs şehitlerini özlemle anıyor, tüm bölgelerdeki 1 Mayıs iradesini selamlıyoruz.
 
DEMOKRATİK ÇERKES HAREKETİ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Premium Drupal Themes by Adaptivethemes